Ana sayfa : Xojo : Xojo

Xojo

versiyon
2015
platforms
lisans Commercial
kategori Programming

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Masaüstü, web ve web mobil uygulamaları için çapraz platform IDE.
  • WYSIWYG kullanıcı arayüzü
  • Üç farklı biçimde projeler oluşturun
  • Visual Basic ile son derece uyumlu
  • Bulut barındırma, web uygulamalarını test etmek için güvenli bir ortam sağlar

Xojo, kullanıcıların masaüstü, web ve web mobil uygulamaları oluşturmalarını sağlayan bir IDE'dir. Uygulama indirmek ve kullanmakta serbesttir ancak uygulamaları dağıtmak için bir lisans gerektirir.

Xojo, kullanıcıların ticari yazılım ürünlerinden kişisel kullanım için yardımcı programlara kadar çeşitli uygulamalar geliştirmesine olanak tanır. Program, kullanıcıya üç farklı formatta projeler oluşturma seçeneği sunar: Xojo Projesi (metin), Xojo İkili ve Xojo XML. Kullanıcılar, projelerini üç formattan birinde kaydetmek için bir lisansa sahip olmalıdır. Kullanıcılar Xojo'nun ücretsiz sürümünü kullanıyorlarsa, yalnızca ikili biçimde kaydedebilirler. Bir uygulamanın geliştirilmesi tamamlandığında, Xojo projeyi bağımsız bir çalıştırılabilir hale dönüştüren hızlı bir derleme özelliği sunar.

Xojo, farklı sürükle ve bırak özelliği gibi geliştirmeyi daha hızlı hale getiren bir WYSIWYG ortamı sağlar UI oluşturmak için kontroller. Uygulama, kullanıcıların platformdan bağımsız olarak uygulamanızın sizin tasarladığınız şekilde görünmesini ve davranmasını sağlayan bir kaynak kod kümesinden uygulamalar oluşturmasını sağlar. Xojo, Visual Basic ile son derece uyumludur, kullanıcıların Visual Basic projelerini hızlı bir şekilde Xojo formatlı projelere dönüştürmelerini sağlar. Xojo Cloud, kullanıcının Xojo web uygulamaları için bulut barındırma hizmeti olarak da mevcuttur. Bulut, herhangi bir web uygulamasını geliştirmek ve test etmek için güvenli bir ortam sağlar.

Xojo, özellikle başlangıç programcıları için masaüstü, web ve web mobil uygulamaları geliştirmek için yararlı bir araçtır. Bazı dezavantajlar arasında, gelişmiş geliştirme özelliklerinin bulunmaması ve Windows X ve Linux kullanıcılarının daha fazlasını istemesi için OS X kullanıcıları üzerinde birincil odaklanma yer alıyor. OS X'te çalışan acemi bir programcıysanız, Xojo sizin için uygun olabilir, aksi takdirde farklı bir IDE arayın.

Güncelleme: 18 Eylül 2015

▶ Birincil dosya uzantısı

.xojo_project – Xojo Project File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Xojo 2015

Desteklenen dosya türleri
.XOJO_XML_MENU Xojo XML Menu File
.XOJO_BINARY_PROJECT Xojo Binary Project File
.XOJO_XML_TOOLBAR Xojo Toolbar File
.RBW Ruby Script
.XOJO_TOOLBAR Xojo Toolbar File
.RB Real Studio Project
.XOJO_BINARY_TOOLBAR Xojo Binary Toolbar File
.RBM Real Studio Menu File
.RBP Real Studio Project File
.XOJO_BINARY_MENU Xojo Binary Menu File
.XOJO_XML_PROJECT Xojo XML Project File
.RBVCP Real Studio Version Controlled Project
.XOJO_MENU Xojo Menu File
.XOJO_BINARY_WINDOW Xojo Binary Window File
.XOJO_WINDOW Xojo Window File
Ek ilişkili dosya formatları