Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dmg Dosya

.dmg Dosya uzantısı

Dosya tipiMac OS X Disk Image

geliştirici Apple
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.DMG seçenek numarası

Bir DMG dosyası, macOS'ta oluşturulan bir monte edilebilir disk görüntüsüdür. Genellikle sıkıştırılmış ve bazen şifrelenmiş ham blok verilerini içerir. DMG dosyaları genellikle, İnternet'ten indirilen ve masaüstüne açıldığında masaüstüne sanal bir disk takan macOS yazılımı yükleyicilerinde kullanılır.

Daha fazla bilgi

DMG formatı, Mac OS Classic'te kullanılan eski .IMG dosya formatının yerini alır. DMG disk görüntüleri, Apple bilgisayarlarda macOS ile birlikte gelen Apple Disk Utility kullanılarak açılabilir.

DMG dosyaları Mac'e özgüdür ve Windows'ta kullanılması amaçlanmamıştır. Ancak, Windows Daemon Tools, bazı DMG görüntü dosyalarından sanal sürücüleri bağlayabilir. Diğer yardımcı programlar da DMG dosyalarını Windows tarafından tanınabilecek bir biçime dönüştürebilir.

Açılan programlar DMG dosyalar
Windows
7-Zip
EZB Systems UltraISO
ConeXware PowerArchiver
Smart Projects IsoBuster
Reincubate DMG Extractor
DMG2ISO
Linux
Catacombae HFSExplorer
Macintosh
Roxio Toast
Apple Disk Utility

DMG Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dmg uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Mac OS X Disk Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.