Ana sayfa : Dosya uzantıları : .db Dosya

.db Dosya uzantısı

Dosya tipi1Mobile Device Database File

geliştirici N/A
kategori Database Files
biçim Binary

Nedir DB dosya?

Bir DB dosyası, Android, iOS ve Windows Phone 7 cep telefonları gibi mobil cihazlarda kullanılan bir veritabanı dosyasıdır. Genellikle kişileri ve SMS bilgilerini depolamak için kullanılır, ancak her türlü cihaz veya uygulama verisini saklayabilir. DB dosyaları genellikle bir SQLite veritabanı biçiminde depolanır, ancak kullanıcının verileri doğrudan görememesi için kilitlenebilir veya şifrelenebilir.

Daha fazla bilgi

Cep telefonlarındaki DB dosyalarının genellikle aygıt için veya bir uygulama için bilgi içeren dosyaları desteklediklerinden, genellikle manuel olarak açılması veya düzenlenmesi amaçlanmamıştır.

Bir DB örneği dosya sms.db, kullanıcının metin mesajlarını saklayan bir iOS destek dosyasıdır (cihazda / private / var / mobile / Library / SMS / dizininde bulunur). Bir DB dosyasının başka bir örneği, iOS aygıtlarında konum bilgilerini otomatik olarak izleyen bir veritabanı dosyası olan console.db'dir.

Açılan programlar DB dosyalar
Windows
SQLite
Linux
SQLite
Macintosh
SQLite
iOS
Apple iOS

Dosya tipi2Windows Thumbnail Cache

geliştirici Microsoft
kategori Misc Files
biçim N/A

.DB seçenek numarası 2

Windows klasöründe daha büyük görüntüleri temsil eden küçük resim resimlerinin önbelleği; daha hızlı gezinmek için bir klasörde bulunan görüntülerin küçük sürümlerini saklar; Windows görünüm seçeneklerinde "Görünmez dosyaları göster" seçeneği işaretlenmediği sürece genellikle görülmez.

Daha fazla bilgi

Windows Küçük Resim Önbelleği dosyaları varsayılan olarak Thumbs.db olarak adlandırılır. Windows Thumbs.db dosyaları hakkında daha fazla bilgi için, oluşturulmalarını önleme de dahil olmak üzere, bu talimatları izleyin.

Ortak DB dosya adları

Thumbs.db - Küçük resimlerin bir klasörde depolanması için Windows tarafından oluşturulan gizli bir dosya. Silinebilir, ancak Windows dosyayı yeniden düzenler.

Açılan programlar DB dosyalar
Windows
Microsoft Windows

Dosya tipi3Database File

geliştirici N/A
kategori Database Files
biçim Binary

.DB seçenek numarası 3

Bir DB dosyası, verileri tabloları, tablo alanlarını, alan veri türlerini ve alan değerlerini düzenleyerek yapılandırılmış bir biçimde depolayan genel bir veritabanı dosyasıdır. Çeşitli veritabanı programları tarafından oluşturulabilir ve .CSV dosyaları gibi farklı biçimlerde dışa aktarılabilir. DB dosyaları da birden fazla veritabanı programı tarafından alınabilir ve oyun dosyaları için de kullanılır.

Açılan programlar DB dosyalar
Windows
LibreOffice
Microsoft Access
SQLite
Synopsys Design Compiler Graphical
Aryson SQLite Database Recovery
Linux
LibreOffice
SQLite
Macintosh
LibreOffice
SQLite

Dosya tipi4QQ Account Database File

geliştirici Tencent
kategori Data Files
biçim Binary

.DB seçenek numarası 4

Çinli bir çevrimiçi sohbet programı olan QQ tarafından oluşturulan veri dosyası; Bir kullanıcı hesabı için irtibat listesini veya çevrimiçi sohbet oturumlarının kaydını saklayabilir; Uygulama verilerini yerel olarak depolamak ve program arayüzü üzerinden yüklemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

QQ DB dosyaları genellikle \ Program Files \ Tencent \ QQ \ [Hesap numarası] \ dizinine kaydedilir.

Açılan programlar DB dosyalar
Windows
Tencent QQ

Dosya tipi5X-Ray Engine Database

geliştirici GSC Game World
kategori Game Files
biçim N/A

.DB seçenek numarası 5

X-Ray Engine ile geliştirilen oyunlarda kullanılan nesneleri ve diğer bilgileri içeren veritabanı; S.T.A.L.K.E.R .: Clear Sky, S.T.A.L.K.E.R .: Chernobyl'in Gölgesi ve diğer GSC Game World oyunlarında; Valve tabanlı oyunlar tarafından kullanılan .GCF dosyalarına benzer.

Daha fazla bilgi

NOT: X-Ray Engine Veritabanı dosyaları ayrıca ".db0," ".db1," ".db2," ".dba," ".dbb," ".dbc" etc uzantılarını da kullanabilir. .

Açılan programlar DB dosyalar
Windows
S.T.A.L.K.E.R. Data Unpacker

Dosya tipi6Skype Chat History File

geliştirici Skype
kategori Data Files
biçim Text

.DB seçenek numarası 6

Telefon görüşmeleri, mesajlar ve görüntülü sohbetler yapmanızı sağlayan bir uygulama olan Skype tarafından oluşturulan ve kullanılan sohbet geçmişi dosyası; Bir kullanıcının rehbere gönderdiği ve aldığı tüm anlık mesajları ve arama ayrıntılarını içeren konuşma geçmişinizi içerir.

Daha fazla bilgi

NOT: Yeni cihazdaki main.db dosyasını, saklamak istediğiniz sohbet geçmişini içeren main.db dosyasıyla değiştirerek, Skype sohbet geçmişinizi başka bir cihaza aktarabilirsiniz.

Ortak DB dosya adları

main.db - Sohbet geçmişi mesajlarını içeren ana dosyanın adı.

Açılan programlar DB dosyalar

DB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .db uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Skype Chat History File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.