Ana sayfa : Dosya uzantıları : .gz Dosya

.gz Dosya uzantısı

Dosya tipiGnu Zipped Archive

geliştirici The GNU Project
kategori Compressed Files
biçim Binary

.GZ seçenek numarası

GZ dosyası, standart GNU zip (gzip) sıkıştırma algoritması ile sıkıştırılmış bir arşiv dosyasıdır. Sıkıştırılmış bir veya daha fazla dosya koleksiyonu içerir ve genellikle Unix işletim sistemlerinde dosya sıkıştırma için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Gzip, çoğu Unix işletim sistemine standart olarak kurulur ve Mac, Windows ve Unix için çoğu dosya açma yardımcı programı tarafından tanınır. Gzip sıkıştırması, .ZIP dosyalarına benzer olsa da, ZIP sıkıştırması ile karıştırılmamalıdır.

NOT: ".tar.gz" veya ".tgz" uzantılı dosyalar "tarballs" olarak bilinir. msgstr "Gzip sıkıştırmasıyla sıkıştırılmış .TAR dosyasıdır. Bu dosyalar önce sıkıştırılmalı, daha sonra bir TAR yardımcı programı kullanılarak genişletilmelidir. Genellikle Unix sistemlerinde bulunurlar.

Açılan programlar GZ dosyalar
Windows
7-Zip
ACD Systems ACDSee
Smith Micro StuffIt Deluxe for Windows
Corel WinZip
ESTsoft ALZip
RARLAB WinRAR
Acubix PicoZip
PeaZip
WinMount International WinMount
E-merge WinAce
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
PeaZip
gzip
Xarchive
Ark
Android
RARLAB RAR for Android
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
Apple Archive Utility

GZ Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .gz uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Gnu Zipped Archive Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.