Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dll Dosya

.dll Dosya uzantısı

Dosya tipi1Dynamic Link Library

geliştirici Microsoft
kategori System Files
biçim Binary

Nedir DLL dosya?

Bir DLL dosyası, bir Windows programı tarafından başvurulan ve yürütülen bir dizi yordam ve / veya sürücü içeren derlenmiş bir kütüphanedir. Ortak kütüphaneler aracılığıyla birden fazla programın paylaşılan işlevlere erişmesine izin verir. DLL dosyaları çalışma zamanında bir programa "dinamik olarak bağlanır", yani yalnızca gerektiğinde yüklenir.

Daha fazla bilgi

Pek çok DLL dosyası Windows işletim sisteminde, diğerleri ise Windows programlarında yer almaktadır. Harici cihazlarla iletişim, dosya okuma ve yazma gibi çeşitli program işlevlerine izin verirler. Bazı durumlarda, DLL'lere macOS'ta çalışan çapraz platform uygulamaları tarafından başvurulur.

Bir DLL dosyasının içeriğini silmek veya değiştirmek, dosyaya başvuran programda hatalara neden olabilir. Bu nedenle, DLL dosyaları genellikle açılmamalı veya düzenlenmemelidir. Ancak, bir uygulama bozulmuş veya eksik olan bir DLL dosyasına erişmeye çalışırsa, bu program çalışmayacaktır. Bu durumda, programı yeniden kurmanız veya DLL dosyasının yeni bir sürümünü indirip yüklemeniz gerekebilir.

Ortak DLL dosya adları

mfc42u.dll - Bazı Windows programlarının çalışması için gereken bir Microsoft Foundation Class (MFC) kütüphanesi. Bu DLL, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ile birlikte gelir ve en sık C: \ Windows \ System32 \ dizininde bulunur. Bir programı açmaya çalışırsanız ve Windows eksik olduğunu bildiriyorsa mfc42u.dll, Windows yüklemeniz zarar görmüş olabilir. Sorunu gidermek için sistem geri yükleme noktasını veya fabrika sistem onarım diskinizi kullanabilirsiniz. Diğer ilgili dosyalar mfc42u.dll, mfc40.dll ve mfc40u.dll'dir.

mfc80u.dll - Visual C ++ 2005 ile oluşturulan bazı Windows programları için gereken bir MFC kütüphanesi. Bu dosyayı eksikse, yüklemek için Microsoft Visual C ++ 2005 Yeniden Dağıtılabilir Paketi'ni yükleyebilirsiniz. Bu DLL kullanan programlar, genellikle Windows ile birlikte bulunmadığından, genellikle onu yüklerler. Pakette yüklü olan diğer DLL dosyaları msvcr80.dll, msvcm80.dll, msvcp80.dll, mfc80.dll, mfcmifc80.dll ve mfcm80.dll'dir.

mfc90u.dll - bazı Windows tarafından gereken bir MFC kütüphanesi Visual C ++ 2008 ile oluşturulan programlar. Bu dosya eksikse, yüklemek için Microsoft Visual C ++ 2008 Yeniden Dağıtılabilir Paketi'ni yükleyebilirsiniz. Bu DLL kullanan programlar, genellikle Windows ile birlikte bulunmadığından, genellikle onu yüklerler. Pakette yüklü olan diğer DLL dosyaları msvcr90.dll, msvcm90.dll, msvcp90.dll, mfc90.dll, mfcmifc90.dll ve mfcm90.dll'dir.

mfc100u.dll - bazı Windows tarafından gereken bir MFC kütüphanesi Visual C ++ 2010 ile oluşturulan programlar. Bu dosya eksikse, yüklemek için Microsoft Visual C ++ 2010 Yeniden Dağıtılabilir Paketi'ni yükleyebilirsiniz. Bu DLL kullanan programlar, genellikle Windows ile birlikte bulunmadığından, genellikle onu yüklerler. Paket ile birlikte yüklenen diğer DLL dosyaları msvcr100.dll, msvcm100.dll, msvcp100.dll, mfc100.dll, mfcmifc100.dll ve mfcm100.dll'dir.

Açılan programlar DLL dosyalar
Windows
Microsoft Windows
Microsoft Visual Studio
Microsoft Visual FoxPro
DLL-Files.com Client
Resource Hacker

Dosya tipi2DLL Dynamic Web Page

geliştirici N/A
kategori Web Files
biçim N/A

.DLL seçenek numarası 2

Bir kullanıcı tarafından erişildiğinde dinamik olarak oluşturulan web sayfası; Web sayfası için HTML'yi oluşturan Perl veya VB komut dosyaları gibi sunucu tarafı komut dosyaları içerebilir.

Daha fazla bilgi

DLL dosya uzantısına sahip web sayfaları genellikle Microsoft IIS Web sunucularında barındırılır. Sayfanın doğru bir şekilde işlenmesi için, DLL uzantısı sunucudaki doğru komut dosyası altyapısı ile eşlenmelidir.

Açılan programlar DLL dosyalar

DLL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dll uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

DLL Dynamic Web Page Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.