Ana sayfa : Dosya uzantıları : .apk Dosya

.apk Dosya uzantısı

Dosya tipiAndroid Package File

geliştirici Google
kategori Executable Files
biçim Zip

.APK seçenek numarası

Bir APK dosyası, Google’ın mobil işletim sistemi olan Android için oluşturulmuş bir uygulamadır. Bazı uygulamalar Android cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelirken, diğer uygulamalar Google Play'den indirilebilir. Google Play'den indirilen uygulamalar cihazınıza otomatik olarak kurulurken, diğer kaynaklardan indirilenlerin manuel olarak yüklenmesi gerekir.

Daha fazla bilgi

Ekstraksiyondan sonra Windows Gezgini'nde açılan APK dosyası

Normalde, kullanıcılar Google'ı arka planda uygulama yüklemesini Google üzerinden gerçekleştirdiğinden APK dosyalarını görmezler Oynat veya başka bir uygulama dağıtım platformu. Bununla birlikte, uygulamaları manuel olarak kurmak isteyen Android kullanıcıları için doğrudan APK dosyası indirmesi sunan birçok web sitesi var. Bu durumda, APK dosyasının kaynağına güvendiğinizden emin olmalısınız, çünkü Windows ve .EXE dosyalarında olduğu gibi kötü amaçlı yazılım da APK dosyalarına dağıtılabilir.

Siz Bu talimatları izleyerek APK dosyalarını manuel olarak yükleyebilirsiniz. APK dosyasının kaynağına güvendiğinizden emin olun.

Android paketleri, tek bir Android programı için gerekli tüm dosyaları içerir. Aşağıda en belirgin dosya ve klasörleri açıklayan bir liste bulunmaktadır:

APK dosyaları sıkıştırılmış bir .ZIP formatında kaydedilir ve herhangi bir Zip açma aracı tarafından açılabilir. Bu nedenle, bir APK dosyasının içeriğini keşfetmek istiyorsanız, dosya uzantısını ".zip" olarak yeniden adlandırabilir ve dosyayı açabilirsiniz veya dosyayı bir Zip uygulamasının açık iletişim kutusundan doğrudan açabilirsiniz.

Android uygulamaları, Android yazılım geliştiricileri için resmi IDE olan Android Studio kullanılarak geliştirilmiştir. Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir ve kullanıcıların Google Play gibi bir dağıtım servisine yüklenmek için uygulamalar geliştirmesine ve bunları hazırlamasına olanak tanır. Uygulamalar hazır olduğunda, geliştiriciler bunları APK dosyalarına ekleyebilir ve yayınlanması için imzalayabilir.

Açılan programlar APK dosyalar
Windows
7-Zip
RARLAB WinRAR
PeaZip
Google Android SDK
BlueStacks
Linux
PeaZip
Google Android SDK
Genymotion
Android
Google Android
Macintosh
Google Android SDK
NoxPlayer Nox

APK Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .apk uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Android Package File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.