Domo nedir?

Domo, şirketlerin bir veya daha fazla veritabanı veya havuzda depolanan ham verileri toplamasına ve iş analizi için kullanılabilecek odaklanmış raporlara, gösterge tablolarına ve grafiklere dönüştürmesine yardımcı olmak için geliştirilmiş bir İş Zekası (BI) hizmet olarak yazılım (SaaS) platformudur. Gelirleri en üst düzeye çıkarmanın, maliyetleri düşürmenin, yeni iş fırsatlarını keşfetmenin ve daha fazlasını yapmanın yeni yollarını bulmak.

Adını Japonca "Teşekkür Ederim" kelimesinden alan Domo, kurumsal performansın bütünsel görünümlerini, çeşitli sitelere filtrelenebilir ve yapılandırılabilir erişimle birlikte sunmak için birden çok arka uç sistemden veri toplamak için tasarlanmış bulut tabanlı bir çözümdür. temel performans göstergeleri (KPI'lar) ve ölçümler.

Bu, işle ilgili karar vericilerin bir dizi özelleştirilebilir gösterge panosunda gerçek zamanlı verileri görüntülemesini ve iş performansını iyileştirmek ve yeni fırsatlardan yararlanmak için bilgileri hızla analiz etmesini çok daha kolaylaştırır. Domo, zengin grafikler, çok parçalı widget'lar, mini grafikler, trend göstergeleri ve daha fazlasıyla kapsamlı bir dizi yapılandırılabilir veri ekranı sunar.

Domo'nun Bağlantı Seçenekleri ve Rakip Teklifleri

Ham verileri Domo'nun bulut tabanlı platformuna bağlama açısından Domo, en popüler veritabanları (en popüler veritabanları dahil) çeşitli veri kaynakları için 100'den fazla önceden oluşturulmuş bağlayıcıyla hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış verileri çekmek için uygulama programı arabirimlerini (API'ler) kullanır. Örneğin MySQL, SQL Server, IBM DB2 ve Oracle DB) ve Salesforce, Google Analytics, Dropbox ve Facebook gibi hizmetler.

Domo, Tableau, Microsoft Power BI, Salesforce Wave, Chartio, Looker, Yurbi, Grow, Sisense, Klipfolio ve daha fazlası gibi hem şirket içi hem de bulut tabanlı BI teklifleriyle gittikçe kalabalıklaşan İş Zekası sektöründe rekabet etmektedir. Domo'nun daha büyük işletmelere yönelik fiyatlandırması ve pazarlaması, onu şu anda mevcut olan İş Zekası ürünlerinin en üst noktasına yerleştirme eğilimindedir.