İOS 8 nedir?

iOS 8, iPhone, iPad ve iPod Touch gibi taşınabilir Apple cihazlarında çalışan Apple'ın iOS mobil işletim sistemi için sekizinci büyük güncellemedir. Apple iOS 8, şirketin 2014 yılı Haziran ayı başlarında OS X Yosemite ile birlikte 2014 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) tanıtıldı ve sonbaharda resmi olarak piyasaya sunulması bekleniyor.

Apple iOS 8'deki Yenilikler Neler?

Apple iOS8, sağlık izleme uygulamalarını birleştirmek için bir HealthKit, ev otomasyonunu basitleştirmek için bir HomeKit, fotoğrafları iOS ve Mac aygıtları arasında paylaşmak için iCloud Fotoğraf Kitaplığı, Wi-Fi telefon arama özellikleri, çağrı bekletme gibi yeni özellikler ve geliştirmeler ekleyerek iOS 7 üzerine inşa edilir. FaceTime desteği, etkileşimli bildirimler, uygulama pil kullanımını izleme ve daha fazlası.

iOS 8 ayrıca, OS X Yosemite çalıştıran Mac OS X bilgisayarlar ile Apple iOS 8 ile çalışan cihazlar arasındaki deneyimi geliştirmek için tasarlanmış bir Süreklilik özellikleri koleksiyonu sunar. Süreklilik özellikleri arasında Mac'ler ile yakındaki iPhone'lar veya iPad'ler arasında kolayca dosya göndermek için Paylaşılan AirDrop, bir iPhone'dan Mac'lere Wi-Fi ve internet bağlantısını genişletmek için bir Anında Erişim Noktası özelliği, SMS aktarma desteği, Mac'ler ve iPhone'lar arasında telefon entegrasyonu ve kullanışlı bir Handoff'lar bulunur devam etmekte olan belgeleri ve diğer dosyaları iOS aygıtları ve Mac OS X bilgisayarlar arasında paylaşma özelliği.

Yorum yapın