İOS 12 nedir?

iOS 12, iPhone, iPad ve iPod Touch gibi mobil Apple cihazlarında çalışan Apple'ın iOS mobil işletim sistemi için on ikinci büyük güncellemedir.

Apple iOS 12, iPhone XS ve iPhone XR'ın ilk duyurularının yanı sıra, şirketin 11 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) 2018 Haziran ayının başında iOS 2018'in halefi olarak tanıtıldı. Apple iOS 12 resmi olarak 17 Eylül 2018'de cihazlara gelmeye başladı.

Apple iOS 12'deki Yenilikler

Dahili olarak Barış ve Umut kod adlarıyla anılan Apple iOS12, yeni bir Ekran Süresi panosu ve iPhone ve uygulama kullanımı hakkında rapor veren ve kullanım için sınırların ayarlanmasını sağlayan bir araç, bir Grup FaceTime özelliği gibi özellik eklemeleri ve geliştirmeleriyle iOS 11 üzerine kurulur. Aynı anda 32 kişiye kadar desteği olan FaceTime), bildirimleri ve mesajları yönetmeyi kolaylaştırmak için Gruplanmış Bildirimler, Siri Kısayolları ve Animojiler ve ego Memojileri gibi yeni emojiler.

Ek değişiklikler arasında tipik olarak iyileştirilmiş performans ve kullanıcılar için daha hızlı, daha hızlı yanıt veren bir deneyim, Siri'deki geliştirmeler, kamera, çeşitli diğer kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri ve gelişmiş gizlilik yer alıyor.

Apple, o zamandan beri iOS 12'yi 12.1.3 Ocak 22'da gelen en son 2019 de dahil olmak üzere çeşitli hata düzeltmeleri ve güvenlik açığı yamaları sunan birkaç küçük nokta güncellemesiyle güncelledi.

Önceki iOS 11 sürümünde olduğu gibi, iOS 12 Apple ürünlerinin tüm sürümlerinde desteklenmez, ancak neyse ki iOS 11 ile aynı aygıtları destekler. Uyumlu aygıtlar arasında iPhone 5S ve sonraki sürümler, iPad mini 2 ve sonraki sürümler, iPad bulunur 4. nesil ve sonrası ve iPod touch 6. nesil.