Kök nedir?

Anlamına gelen bir kısaltma Science, TEKNOLOJİ, Engining ve Math, STEM son zamanlarda ilkokul ve yüksek öğretim müfredatlarını içeren tartışmalarda popüler hale geldi.

STEM savunucuları, öğrencileri üst düzey teknoloji işlerine daha iyi hazırlamak ve ülkenin diğer ülkelerle ekonomik ve teknolojik olarak rekabetçi kalmasını sağlamaya yardımcı olmak için genellikle ABD devlet okullarında ve üniversitelerinde entegre bir STEM müfredatına daha fazla odaklanmaya çalışırlar.

STEM, Başkan Obama için bir Öncelik

STEM eğitimi, Başkan Obama'nın yönetimi için önemli bir öncelik olmuştur; başkan ABD'yi önümüzdeki 100,000 yıl içinde en az 10 STEM odaklı öğretmen işe almaya ve geliştirmeye ve kolejler ve üniversitelere ek olarak 1 milyon veya daha fazla öğrenciyi mezun etmeye çağırmıştır. STEM ana dalları aynı zaman diliminde.

STEM, bu alanlarda yetenekli göçmenlere çalışma vizelerinin sağlanması ve STEM becerisine sahip işçi sıkıntısı ve STEM'de azınlıklar ve kadınlar arasındaki temsil eksikliğinin giderilmesine yönelik eğitim reformlarında da sık sık göçmenlik ve diğer siyasi tartışmalarda gündeme gelmektedir. çalışmalar ve ana dallar.

Matematik, bilgi bilimleri, doğa bilimleri ve teknolojiyi ifade eden STEM, MINT ile yakından ilgili bir kısaltma, Almanya gibi üst düzey teknoloji işleri için aday sıkıntısı olan ülkelerde yaygın olarak tartışılmaktadır.