Pst nedir?

Bir PST dosyası veya kişisel depolama tablosu (.pst) dosyası, bir kullanıcının POP3, IMAP ve web tabanlı posta hesapları için Outlook verilerini depolayan bir Microsoft Outlook Veri Dosyasıdır. e-postalar, e-posta ekleri, yapılacak öğeler ve randevular, kişiler ve daha fazlası.

Kişisel depolama tablosu dosyaları, Outlook 2000'den Outlook 2010'a kadar tüm Microsoft Outlook sürümleri tarafından kullanılır. Outlook'un ilk sürümlerindeki (Outlook 2000 ve Outlook 2002) PST dosyaları ANSI biçiminde depolanır ve daha sonra ise maksimum 2 GB boyuta sahiptir. sürümleri PST dosyasını Unicode biçiminde kaydeder ve maksimum boyutu 20 GB (Outlook 2003 ve Outlook 2007) veya 50 GB (Outlook 2010) olur.

Windows Vista ve sonraki işletim sistemleri için, Outlook PST dosyaları varsayılan olarak Outlook 2007 için C: Users% username% AppDataLocalMicrosoftOutlook ve Outlook 2010 için C: Users% username% DocumentsOutlook Files'da depolanır.

PST dosyaları, Outlook'un Veri Dosyası Yönetimi alanındaki "Şimdi Sıkıştır" seçeneği kullanılarak sıkıştırılabilir ve bozuk PST dosyaları, Microsoft'un ScanPST uygulaması veya üçüncü taraf bir uygulama kullanılarak onarılabilir.

OST dosyası veya çevrimdışı depolama tablosu (.ost) dosyası olarak bilinen benzer bir Outlook veri dosyası, Microsoft Outlook'un Önbelleğe Alınmış Exchange Modu özelliği için bir önbellek görevi görür. OST dosyalarıyla, Microsoft Exchange Server ve Microsoft Hotmail (Outlook Hotmail Bağlayıcısı aracılığıyla) bir kullanıcının Outlook veya Hotmail verilerinin arşivlenmiş sürümlerini, sunucuya erişirken bu öğelerin kullanılabilirliğini sağlamak için posta sunucusu yerine yerel bir bilgisayarda depolar. mevcut değil.

PST dosyalarının aksine, OST dosyaları posta hesabı yapılandırmasına bağlıdır ve ayrı ayrı açılamaz veya yedeklenemez.

Ayrıca bkz. Extensions99 Hızlı Başvuru: Tüm Dosya Uzantıları.