Powermat nedir?

PowerMat, akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir bilgi işlem ürünleri gibi elektronik cihazlara kablosuz olarak güç sağlamak için geliştirilmiş bir kablosuz şarj teknolojisidir. Power Matters Alliance (PMA), PowerMat şarj cihazlarının ve kablosuz şarj teknolojisinin geliştirilmesinden sorumlu gruptur.

PowerMat çözümleri ilk olarak 2009 yılında piyasaya çıktı ve 2012 yılında PowerMat ürünleri, PMA ile Duracell'in sahipleri olan Procter & Gamble arasındaki bir ortak girişimin duyurulmasının ardından Duracell Powermat markası altında uluslararası olarak satılmaya başlandı.

PowerMat teknolojisi ve çözümleri, son zamanlarda Starbucks, General Motors ve AT&T gibi şirketlerin müşterileri tarafından kullanılmak üzere PowerMat ürünlerini benimseme planlarını duyurmasıyla kablosuz şarj pazarında ilgi gördü.

PowerMat Kablosuz Şarj Yarışması

PowerMat, pazar payı için rekabet eden tek kablosuz şarj teknolojisi değildir. Kablosuz Güç Konsorsiyumunun Qi standardı, kablosuz şarj pazarında ilk öncüdür ve Alliance for Wireless Power s (A4WP) Rezence, dikkate değer bir dikkat çeken başka bir kablosuz şarj teknolojisidir ve Intel’in de dahil edilmesi beklenmektedir. yeni Skylake miroprosesörleri.

Qi standardına karşı daha iyi rekabet etme çabası içinde, Power Matters Alliance ve A4WP Şubat 2014'te özelliklerini paylaşmayı kabul ettiklerini ve 2015'in ortasında birleşeceklerini duyurdu.