Ana sayfa : Parallels : Parallels Desktop for Mac

Parallels Desktop for Mac

versiyon
14
platform
lisans Commercial
kategori System

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Birden çok Windows veya macOS sürümünü çalıştırın
  • Dosyaları aktarın ve Mac ile Windows sistemleri arasında veri kopyalayıp yapıştırın
  • Yerel Mac uygulamaları gibi Windows programlarını kontrol edin
  • Tak ve çalıştır USB cihazları için uyumluluk
  • Sanal makine anlık görüntülerine geri dönün ve geri dönün
  • VM'ler tarafından kullanılan depolama alanını doğrudan MacOS'tan yönetme
  • Gelişmiş anlık görüntü oluşturma, VM askıya alma ve paylaşılan klasörlerin performansı
  • 60'dan fazla işletim sistemi için destek
  • Güvenlik yönetimi araçları
  • 3D grafik desteği

Mac 13 için Paralel Masaüstü'nün ekran görüntüsü

Ana Özellikler

Mac için Paralel Masaüstü, Windows ve diğer işletim sistemlerine izin veren bir işletim sistemi sanallaştırma programıdır Intel tabanlı bir Mac üzerinde çalışacak sistemler. Program, kullanıcıların Windows'u macOS (OS X) içerisinde çalıştırmalarını sağlar ve iki arayüz arasında veri kopyalamanın ve yapıştırmanın yanı sıra dosya aktarımını da destekler. Yazıcılar, dijital kameralar ve GPS navigasyon sistemleri dahil olmak üzere 3D grafik özelliklerini ve tak ve çalıştır USB aygıtlarını destekler.

Mac için Parallels Desktop, macOS masaüstü ortamında bir uygulama olarak çalışır ve kullanıcıların yüklenmesine izin verir Windows'un bir sürümünü veya mevcut bir sanal makine (VM) kurulumunu seçin. Yüklemeden sonra, macOS ve Windows sistemleri Mac için Parallels Desktop tarafından sorunsuz bir şekilde bütünleştirilir. Yazılımları tam ekran modunda çalıştırmayı seçebilir, kendinizi bir VM'ye sürüklemek için, Windows uygulamalarını yan yana macOS uygulamalarıyla kullanmak için tutarlılık modunda veya VM'yi macOS'ta bir pencere olarak çalıştırmak için modalite modunu seçebilirsiniz. Mac için Parallels Desktop, sürükle ve bırak işlevini kullanarak işletim sistemleri arasında dosya ve kopyalanan metin paylaşmanıza olanak tanır. Tak ve çalıştır USB aygıtlarını bir ana bilgisayar işletim sistemine atayabilir veya işletim sistemleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sanallaştırma yazılımı, Windows 3.1, 95, 98 dahil olmak üzere 60'ın üzerinde işletim sisteminde binlerce uygulamayı destekler. , NT, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10. Parallels Desktop, konuk işletim sistemi olarak macOS 10.12 Sierra, 10.11 El Capitan, 10.10 Yosemite, 10.9 Mavericks ve 10.8 Mountain Lion'un yürütülmesini de destekliyor. Desteklenen diğer işletim sistemleri arasında SUSE, Red Hat, Debian, Fedora Core, Mandriva, FreeBSD, OS / 2, Solaris, MS-DOS ve Google ChromeTM bulunur. Hem 32 bit hem de 64 bit işletim sistemleri desteklenir.

Program, işletim sistemlerinizi duraklatmanıza, askıya almanıza, kapatmanıza veya yeniden başlatmanıza izin veren VM'lerinizi tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, VM'lerin farklı durumlarının anlık görüntülerini alabilirsiniz; bu, kaydedilmiş bir yapılandırmaya geri dönmenizi sağlar. Sanallaştırma programı, Mac için Parallels Desktop ile Paralels Araç Kutusu'nu da sunar. Genel görevleri basitleştirmek için kullanışlı ve kullanışlı işlevler sağlar. Yalnızca birkaç tıklamayla dosyaları arşivleyebilir, ekranınızı kaydedebilir, ekran görüntüleri alabilir, ses kaydedebilir ve video dönüştürebilirsiniz.

Mac için Parallels Desktop, macOS ortamını tercih eden ev veya iş kullanıcıları için mükemmel bir çözümdür. hala yalnızca Windows uygulamalarını çalıştırmanız gerekebilir. Aslında, macOS kullanıcılarının Windows'u Mac makinelerinde çalıştırmaları için en popüler seçimdir. Program ayrıca Linux programları veya daha eski Windows işletim sistemlerini çalıştırmak isteyen Mac sahipleri için de yararlıdır. Bu kategorilerden birine girerseniz, Parallels Desktop for Mac'i denemelisiniz.

Güncelleme: 18 Aralık 2018

▶ Birincil dosya uzantısı

.pvm – Parallels Virtual Machine

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Parallels Desktop for Mac 14

Desteklenen dosya türleri
.MEM Parallels Desktop Memory Dump File
.FDD Parallels Desktop Floppy Disk Image File
.HDS Parallels Desktop Hard Disk File
.ISO Disc Image File
.PVS Parallels Desktop Configuration File
.PVC Parallels Desktop Copied Configuration File
.SAV Parallels Desktop Saved State Image File
.PVMZ Parallels Compressed Virtual Machine
.HDD Parallels Desktop Hard Disk File
Ek ilişkili dosya formatları
.CMD Windows Command File
.BAT DOS Batch File
.DEV Windows Device Driver File
.INI Windows Initialization File
.SYS Windows System File
.MSSTYLES Windows XP Style
.EXE Windows Executable File
.WPX Printer Description File
.COM DOS Command File
.LNK Windows File Shortcut