Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ini Dosya

.ini Dosya uzantısı

Dosya tipi1Windows Initialization File

geliştirici N/A
kategori Settings Files
biçim Text

Nedir INI dosya?

INI dosyası, program ayarlarını başlatmak için Windows programları tarafından kullanılan bir yapılandırma dosyasıdır. Her bölüm bir veya daha fazla ad ve değer parametresi içeren ayar ve tercihler için bölümler (köşeli parantez içinde bir dize ile sınırlandırılmış) içerir.

Daha fazla bilgi

INI dosyaları düz metin düzenleyiciyle düzenlenebilir, ancak genellikle normal kullanıcılar tarafından düzenlenmemeli veya değiştirilmemelidir. INI dosyaları kısmen Windows 95'te kayıt defteri veritabanı ile değiştirildi. Daha yakın zamanda, aynı zamanda XML dosyaları ile değiştirildi.

Ortak INI dosya adları

desktop.ini - Windows klasörlerinde bulunan ve belirli bir klasör için görüntüleme seçeneklerini kaydeden gizli bir dosya. Bu dosya, klasör simgesi için kullanılan bir görüntüyü ve klasör içindeki dosyalar için görünüm seçeneklerini belirtebilir. Yok sayılabilir, ancak desktop.ini dosyasını silerseniz, Windows yeni bir tane oluşturabilir. Mac OS X .DS_STORE dosyaları benzer bir amaca hizmet eder.

Açılan programlar INI dosyalar
Windows
Microsoft Windows
Microsoft Notepad
Richardson EditRocket
Microsoft WordPad
SoftMaker Office
Microsoft Word
Linux
Richardson EditRocket
SoftMaker Office
Macintosh
Richardson EditRocket
Parallels Desktop for Mac

Dosya tipi2Symbian OS Configuration File

geliştirici N/A
kategori Settings Files
biçim N/A

.INI seçenek numarası 2

Symbian işletim sistemi ve yüklü uygulamalar için ayarları ve kullanıcı tercihlerini saklayan konfigürasyon dosyası; Windows tarafından kullanılan INI dosyalarına benzer ve genellikle manuel olarak açılmamalıdır.

Daha fazla bilgi

NOT: Symbian INI dosyaları, belirli ayarları değiştirmek için bir metin düzenleyicisiyle düzenlenebilir. Ancak, INI dosyasını değiştirmek, işletim sisteminin veya diğer programların düzgün çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle, dosyayı yedeklediğinizden ve yalnızca ne ekleyeceğinizi veya değiştireceğinizi biliyorsanız, dosyayı düzenlediğinizden emin olun.

Açılan programlar INI dosyalar

Dosya tipi3Gravis UltraSound Bank Setup File

geliştirici N/A
kategori Settings Files
biçim N/A

.INI seçenek numarası 3

Gravis UltraSound ses bankası ( .FFF dosyası) ayarlarını ve Gravis ses kartlarının kullandığı yama dosyalarını içerir.

Açılan programlar INI dosyalar
Windows
FMJ-Software Awave Studio
Gravis GIPC (Gravis to InterWave Patch Converter)

Dosya tipi4Finale Preferences File

geliştirici MakeMusic
kategori Data Files
biçim Text

.INI seçenek numarası 4

Bir müzik notasyon programı olan Finale tarafından oluşturulan dosya; çalışma ortamını özelleştirmek için Son program ayarlarını içerir; ayarlar arasında iletişim kutuları, menü ayarları ve yazı tipi stilleri; Finale’de önceden ayarlanmış ancak ayarlar iletişim pencereleri aracılığıyla veya el ile düzenlenebilir.

Daha fazla bilgi

INI dosyaları 9 bölüme ayrılmıştır: [Ayarlar] [MIDI] [Uzantılar] [Tercihler] [Renkler] [Kromatik Yazım Tabloları] [Paletler] [Hızlı Anahtarlar] [Dizinler]

Açılan programlar INI dosyalar
Windows
MakeMusic Finale
Macintosh
MakeMusic Finale

INI Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ini uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Finale Preferences File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.