Ana sayfa : Oracle : Oracle NetBeans

Oracle NetBeans

versiyon
8
platforms
lisans Open Source
kategori Programming

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • En son Java teknolojilerini ve HTML5, C / C ++ ve PHP gibi diğer programlama dillerini destekler.
  • Java Editör ve PrimeFaces kod üreteçleri gibi araçlar sağlar
  • Eklentilerin uygulamanın işlevselliğini genişletmesine izin verir

Oracle NetBeans, Windows, OS X ve Linux için açık kaynaklı bir IDE'dir. Uygulama, masaüstü, web ve mobil uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek farklı modüller sunar.

NetBeans, Java dilinde yazılmıştır ve öncelikle Java uygulamaları geliştirmek için kullanılır. En yeni Java SE, Java SE Embedded ve Java ME Embedded teknolojilerini destekler ve faydalı Java düzenleme araçları sunar. Ancak, IDE Java ile sınırlı değildir, HTML5, C / C ++ ve PHP dahil olmak üzere diğer programlama dillerini destekler.

NetBeans, uygulamanızı daha etkili bir şekilde geliştirmenize yardımcı olan çeşitli özellikler sunar. Java ipuçlarına ve anında yeniden adlandırma özelliğine sahip bir Java Editör, Maven grafik düzeni değiştiricisi ve PrimeFaces kod üreteçlerini, PrimeFaces iskelet CRUD uygulamalarının veritabanlarına bağlantısıyla oluşturmak için kullanılır. IDE ayrıca uygulamaya genişletilebilir ve böylece dil desteği ve IDE temaları gibi ek işlevler sağlayan eklentileri uygulamaya yükleyebilirsiniz. Bu farklı eklentileri NetBeans Eklenti Portalı üzerinden paylaşabilir ve aktif bir NetBeans kullanıcısı topluluğuyla etkileşimde bulunabilirsiniz.

NetBeans, masaüstü, web ve mobil uygulamalar geliştirmek için çok çeşitli özellikler sağlayan güçlü bir IDE'dir. Uygulama aynı zamanda geliştirme ihtiyaçlarınızı yansıtacak şekilde eklentiler aracılığıyla özelleştirilebilir. Bu özellikler ve daha fazlası Oracle Netbeans'ı Eclipse ve IntelliJ IDEA ile uygulamanızı geliştirmek için kaliteli bir seçenek olarak ortaya koyuyor.

Güncellenme tarihi: 3 Ekim 2014

▶ Birincil dosya uzantısı

.java – Java Source Code File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Oracle NetBeans 8

Desteklenen dosya türleri
.TLD Tag Library Descriptor File
.GROOVY Groovy Source Code File
.C C/C++ Source Code File
.GVY Groovy Source Code File
.GO Go Source Code File
.FORM NetBeans Java GUI Designer Form
.HTML Hypertext Markup Language File
.PHP PHP Source Code File
.FXML FXML Source Code File
.NBM NetBeans Module
Ek ilişkili dosya formatları