Ana sayfa : Mozilla : Mozilla SeaMonkey

Mozilla SeaMonkey

versiyon
2
platforms
lisans Open Source
kategori Internet

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Bir web tarayıcısı, e-posta istemcisi, haber beslemeleri, sohbet istemcisi ve web geliştirici araçlarını içerir
  • Tarayıcı ve e-postanın işlevselliğini genişletmek için eklenti yeteneği sağlar
  • HTML’yi bir WYSIWYG editörü ile düzenlemenizi ve web sayfası belge yapısını incelemenizi sağlar

Mozilla SeaMonkey, bir web tarayıcısı, e-posta istemcisi, newsfeed istemcisi, IRC Sohbet istemcisi ve HTML editörü içeren açık kaynaklı bir İnternet uygulama paketidir. Windows, Mac OS X ve Linux platformları için kullanılabilir ve oldukça genişletilebilirdir.

SeaMonkey web tarayıcısı, Firefox'un oluşturduğu aynı Mozilla kaynak koduna ve aynı işleme motoruna dayanır. Web tarayıcısı sekmeli gözatma, oturumları geri yükleme yeteneği ve açılır pencere engelleyicisine sahiptir. SeaMonkey ayrıca, tarayıcı temaları gibi diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan ek işlevleri yüklemenizi sağlayan Eklenti Yönetimi sağlar. SeaMonkey e-posta istemcisi, birden fazla hesabı, mesaj filtrelerini, bir sözlüğü, adres defterini ve genişletilmiş işlevsellik için eklentileri destekler. Süit ayrıca özelleştirilebilir bir sohbet istemcisi sağlar ve haberler ve bloglar için beslenir.

SeaMonkey, Composer, konumlandırılmış katmanları destekleyen dinamik bir HTML WYSIWYG editörü, dinamik tablo ve görüntü yeniden boyutlandırma ve CSS desteği gibi web geliştirme araçları içerir. . Ayrıca, web sayfası yapısını ve JavaScript kodunu hata ayıklamanıza yardımcı olan bir JavaScript Hata Ayıklayıcısını incelemenizi sağlayan bir DOM Denetçisi ile birlikte gelir.

Kapsayıcı bir İnternet paketi arayan bir web geliştiricisiyseniz, SeaMonkey yararlı bir araç. Açık kaynak esnekliği sayesinde, internette gezinme, e-posta gönderme, sohbet etme ve web sayfası geliştirme deneyiminizi özelleştirmenize olanak tanır. Ancak, tek başına bir web tarayıcısı arıyorsanız, Chrome veya FireFox gitmenin yoludur.

Güncelleme: 8 Ağustos 2014

▶ Birincil dosya uzantısı

.xpi – Cross-platform Installer Package

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Mozilla SeaMonkey 2

Desteklenen dosya türleri
.RDF Resource Description Framework File
.XBL Extensible Binding Language File
.MAR Mozilla Archive
.MSF Mail Summary File
.MAFF Mozilla Archive Format File
.MAB Mozilla Address Book
.XUL XML User Interface Language File
Ek ilişkili dosya formatları
.ASC PGP ASCII Armored File
.NA2 Netscape Address Book File
.WEBLOC macOS Website Location