Ana sayfa : Dosya uzantıları : .xpi Dosya

.xpi Dosya uzantısı

Dosya tipiCross-platform Installer Package

geliştirici Mozilla
kategori Plugin Files
biçim Zip

.XPI seçenek numarası

Bir XPI dosyası, Firefox, Thunderbird ve SeaMonkey dahil olmak üzere çeşitli Mozilla uygulamaları tarafından kullanılan sıkıştırılmış bir kurulum arşividir. Bir web tarayıcısı eklentisi, uzantısı veya teması gibi bir yazılım içerir. XPI dosyaları ayrıca yükleme talimatlarını içeren bir install.js veya install.rdf dosyasını içerir.

Daha fazla bilgi

Firefox'un bazı sürümleri, XPI dosyalarını kurmanıza izin verebilir; dosyayı basit bir web tarayıcı penceresine sürükleyip bırakarak yapabilirsiniz. Mozilla yazılımı, XPI paketlerini yüklemek için (Mozilla kurulum komut dosyasını içeren) XPInstall adlı bir bileşen kullanır.

XPI dosyasını sürükleyip bırakmak işe yaramazsa, talimatları izleyerek dosyayı Firefox'a yükleyebilirsiniz. below:

İşte Thunderbird'de bir XPI dosyası yükleme talimatları:

Bir XPI dosyası Zip sıkıştırılmış olduğundan, .xpi dosyasını yeniden adlandırarak dosyadaki içeriği el ile çıkarabilirsiniz. .zip dosyasına genişletildikten sonra içeriği Corel WinZip, 7-Zip veya Apple Archive Utility gibi bir Zip sıkıştırma yardımcı programı ile ayıklayın. Büyük olasılıkla, genellikle kurulacak yazılımı ve bir install.js dosyasını ya da install.js dosyasını yüklemek için kullanılan .JAR dosyasını bulacaksınız.

Açılan programlar XPI dosyalar
Windows
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey
Linux
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey
Macintosh
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey

XPI Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .xpi uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Cross-platform Installer Package Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.