Ana sayfa : Dosya uzantıları : .rdf Dosya

.rdf Dosya uzantısı

Dosya tipi1Resource Description Framework File

geliştirici N/A
kategori Settings Files
biçim Text

Nedir RDF dosya?

Bir RDF dosyası, web'deki kaynaklar hakkındaki bilgileri göstermek için kullanılan Kaynak Açıklama Çerçevesi (RDF) dilinde yazılmış bir belgedir. Bir web sitesi hakkında meta veri adı verilen bir biçimde bilgi içerir. RDF dosyaları bir site haritası, bir güncelleme günlüğü, sayfa açıklamaları ve anahtar kelimeler içerebilir.

Daha fazla bilgi

RDF dosyaları ayrıca, Firefox gibi Mozilla Web tarayıcıları tarafından Windows ve araç çubuğu yapılandırmaları için ayarları depolamak için de kullanılır.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
Mozilla Firefox
Altova XMLSpy
Mozilla SeaMonkey
Linux
Mozilla Firefox
Mozilla SeaMonkey
Macintosh
Mozilla Firefox
Mozilla SeaMonkey

Dosya tipi2ArcGIS Report Document File

geliştirici ESRI
kategori GIS Files
biçim N/A

.RDF seçenek numarası 2

Jeo uzamsal analiz ve görselleştirme için bir uygulama paketi olan ArcGIS Desktop tarafından oluşturulan rapor dosyası; tablo halinde veri olarak biçimlendirilmiş GIS istatistiklerini içerebilen oluşturulan bir rapor saklar; rapor düzeni ( .RLF ) dosyasından üretildi.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop

Dosya tipi3Report Definition File

geliştirici N/A
kategori Spreadsheet Files
biçim Binary

.RDF seçenek numarası 3

Bir veritabanı veya Oracle veya Microsoft Excel gibi bir elektronik tablo programı tarafından oluşturulan rapor çıktısını içeren elektronik tablo.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
Oracle Database
Microsoft Excel
Macintosh
Microsoft Excel for Mac

Dosya tipi4Relux Project File

geliştirici Relux
kategori CAD Files
biçim N/A

.RDF seçenek numarası 4

Aydınlatma koşullarını modellemek ve simüle etmek için kullanılan bir program olan Relux tarafından oluşturulan aydınlatma projesi; bir iç veya dış proje olabilir; bina veya oda düzeninin yanı sıra ışık kaynaklarını ve özelliklerini kaydeder; Aydınlatma çözümünün inşaat için uygun olup olmadığını görmek için yazılımda görselleştirilebilir.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
ReluxSuite

Dosya tipi5ReDIF Template

geliştirici RePEc
kategori Data Files
biçim Text

.RDF seçenek numarası 5

RDF dosyası, Araştırma Belgeleri Bilgi Formatında (ReDIF) kaydedilen bir şablondur. Dergi, makale, kitap ve yazılım gibi bir veya daha fazla araştırma yayınını tanımlayan meta veriler içerir. RDF dosyaları, yazar, yazarla bağlantıya geçmek için e-posta, yayın adı, editör, yayın tarihi ve yayının yazarının işyeri gibi yayınla ilgili bilgileri depolar.

Daha fazla bilgi

RDF dosyaları, İktisat ve diğer ilgili bilimlerde araştırmayı yayma amaçlı bir grup olan İktisat Araştırma Kağıtları (RePEc) tarafından kullanılmaktadır. RePEc, yayınlarla ilgili meta verileri depolamak için RDF ve .REDIF dosyalarını kullanır; bu, yayınların daha kolay organize edilmesini ve erişilmesini sağlar. RDF dosyaları ISO-LATIN-1 veya Windows-1252 karakter kodlamalı meta verileri içermek için kullanılırken, REDIF dosyaları UTF-8 karakter kodlamalı meta verileri depolamak için kullanılır.

RDF dosyaları genellikle ReDIF yazılımı ile oluşturulur ancak düz metin olarak saklandıklarından herhangi bir metin editörü tarafından açılabilir ve düzenlenebilir. RDF dosyasında depolanan meta veriler, field_name: field value ayrı satırlarında düzenlenir. Bir alan adı ve değer örneği, Author-Workplace-Name: Minnesota Üniversitesi'dir.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
ReDIF

Dosya tipi6PowerProducer Disc Image

geliştirici Cyberlink
kategori Disk Image Files
biçim N/A

.RDF seçenek numarası 6

Video yakalama ve yazma programı olan PowerProducer ile oluşturulan disk görüntüsü; özel efektler ve ayarlar dahil olmak üzere bir film projesinin tüm içeriğini içerir; sıkıştırılmış bir formatta kaydedilmiş ve daha sonra açılabilmesi için depolama için bir diske yazılabilir.

Açılan programlar RDF dosyalar
Windows
CyberLink PowerProducer
CyberLink Media Suite

RDF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .rdf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PowerProducer Disc Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.