Ana sayfa : Google : Google Picasa

Google Picasa

versiyon
3
platforms
lisans Freeware
kategori Utility

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Tarihe, yüzlere, adlara ve yerlere göre resim düzenleme
  • Google+ Fotoğraflar ve e-posta yoluyla rahat paylaşım
  • İki tonlu, doygunluk ve kenarlıklar gibi fotoğraf düzenleme efektleri

Google Picasa, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını düzenlemelerini, düzenlemelerini ve paylaşmalarını sağlayan bir uygulamadır. Windows ve OS X için kullanılabilir ancak artık Google Foto tarafından değiştirildiği için kullanımdan kaldırılmıştır.

Picasa, kullanıcıların görüntülerini bilgisayarlarında düzenlemelerine ve kameralarından veya tarayıcılarından fotoğrafları içe aktarmasına olanak tanır. Kullanıcılar görüntülerini klasörler halinde sıralayabilir ve bunları tarih, yüzler, ad etiketleri ve yerlere göre (coğrafi etiketleme yoluyla) arayabilir. Uygulama, kullanıcıların görüntülerini e-posta, yazdırma veya bilgisayardaki bir klasöre verme yoluyla rahatça paylaşmalarını sağlar. Kullanıcılar ayrıca görüntülerini doğrudan Picasa'dan web'deki Google+ Fotoğraflar'a senkronize edebilirler.

Yardımcı organizasyon ve paylaşım yetenekleriyle birlikte Picasa, kullanıcılara fotoğraflarda kırmızı göz kırpma, düzeltme, döndürme, rötuşlama ve kaldırma gibi temel araçlar sunar. Editör aynı zamanda ikili ton, kenarlıklar, skeç, sepya, yumuşak odak, renk ters çevirme ve doygunluk gibi daha gelişmiş düzenleme efektleri içerir. Güvenlik ağı olarak Picasa, düzenlemelerinizden memnun kalmazsanız orijinal görüntünüze geri dönmenizi sağlar.

Google Picasa, görüntüleri düzenlemek, düzenlemek ve paylaşmak için kullanışlı bir programdır. Profesyonel düzenleme araçları sunmasa da, sıradan kullanıcılar için, özellikle de Google + 'yı kullanan, fotoğraflarını paylaşmak isteyen kullanıcılar için kullanışlı bir uygulamadır.

Güncelleme: 10 Aralık 2018

▶ Birincil dosya uzantısı

.jpg – JPEG Image

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Google Picasa 3

Desteklenen dosya türleri
.CXF Picasa Collage File
.SRF Sony RAW Image
.X3F SIGMA X3F Camera RAW File
.ORF Olympus RAW File
.CR2 Canon Raw Image File
.DNG Digital Negative Image File
.DCR Kodak RAW Image File
.PEF Pentax Electronic File
.KDC Kodak Photo-Enhancer File
.MRW Minolta Raw Image File
.CRW Canon Raw CIFF Image File
.RAF Fuji RAW Image File
.RAW Raw Image Data File
.YTF Google Picasa Font Cache
.NEF Nikon Electronic Format RAW Image
.PNG Portable Network Graphic
.NRW Nikon Raw Image File
Ek ilişkili dosya formatları