Ana sayfa : CELSYS : CELSYS Clip Studio Paint Pro

CELSYS Clip Studio Paint Pro

versiyon
1
platforms
lisans Commercial
kategori Graphics

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • JPEG, PNG, BMP, PSD, LIP dosyaları için destek
  • Çeşitli kalemler, kurşun kalemler ve fırçalar
  • Raster, vektör ve düzeltme katmanları
  • Özelleştirilebilir çizgi roman sayfası panelleri
  • Cel animasyonu ve soğan derisi gösterimi

CELSYS Clip Studio Paint Pro, manga (Japon tarzı çizgi roman ve grafik romanlar), komik resimler ve animasyonlar çizmek için kullanılan 2D çizim aracıdır. Program, CELSYS tarafından geliştirildi, ancak Smith Micro tarafından dağıtıldı ve daha önce Manga Studio olarak 2015'te Clip Studio Paint olmadan önce biliniyordu. Clip Studio Paint, EX sürümünün Pro'dan daha fazla özelliklere sahip olmasına rağmen Pro ve EX olarak kullanılabilir price.

Clip Studio Paint Pro, JPEG, BMP, PNG, TIFF ve Targa gibi çeşitli görüntü formatlarını destekler. Program ayrıca Photoshop belgelerini, IllustStudio belgelerini ve ComicStudio sayfa dosyalarını destekler ve kompozisyonlarınızı düzenlenebilir bir biçimde kaydetmek için Clip Studio ve Clip Studio Paint formatlarını içerir. Uygulama, CPG ve CST dosyalarını içe aktarmanıza izin veren Manga Studio 4 EX ve 4 Debut dosyalarıyla geriye dönük olarak uyumludur.

Program, oluşturmak için çeşitli kalemler, kalemler ve fırçalar (fırça efektleri dahil) sağlar Resimlerinizi Önceden ayarlanmış renkleri ve özel renk kümeleri oluşturma ve renkleri karıştırma yeteneğini içeren gelişmiş renklendirme özellikleri ile birlikte gelir. Program, harflerin, kelimelerin ve satırların aralığını ayarlamanızı ve yazı tiplerini karıştırmanızı sağlayan gelişmiş metin özellikleri sunar. Diğer özellikler arasında raster, vektör ve düzeltme katmanları, sorunlu alanları düzeltmek için vektörlerin merkez çizgisini görüntülemek için bir vektör araç seti, projelerde zaman kazanmak için şablonlar ve resminizi tamamlamak üzere özelleştirilebilecek komik sayfa panelleri bulunur.

Clip Studio Paint Pro, animasyonlarınızın görüntüleme ve zamanlama ayarlarını kontrol etmek için bir animasyon zaman çizelgesine sahiptir. Program, karakterleri veya nesneleri canlandırmak için kare kare animasyon olarak da bilinen cel animasyonunu destekler. Sahnelerinizi canlandırırken, sırayla önceki görüntülere göre bir görüntünün nasıl ayarlanacağını belirlemenize yardımcı olacak, soğan derisi ekranıyla aynı anda birkaç çark veya kareyi görüntüleyebilirsiniz. Animasyonlarınızı bitirdikten sonra bunları sıralı görüntüler, GIF dosyaları veya video olarak dışa aktarabilirsiniz.

Clip Studio Paint Pro, özellikle manga, çizgi roman ve grafik sanatçılar için tasarlanmıştır. Çeşitli çizim ve animasyon yetenekleri sunar ve hem raster hem de vektör katmanlarını güçlü araçlarla destekler. Hikayelerinizi ve resimlerinizi çizgi roman formunda canlandırmak istiyorsanız, CELSYS Clip Studio Paint Pro başlamak için iyi bir yer.

Güncelleme: 15 Haziran 2016

▶ Birincil dosya uzantısı

.clip – Clip Studio Format File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları CELSYS Clip Studio Paint Pro 1

Desteklenen dosya türleri
.CPG Manga Studio Page File
.PSD Adobe Photoshop Document
.CSD Manga Studio Scene File
.CST Manga Studio Story File
.BMP Bitmap Image File
.STC Shade to Manga Studio File
.JPG JPEG Image
.TARGA Targa Graphic
.TNE Manga Studio Tone File
.TIF Tagged Image File
.PNG Portable Network Graphic
.LIP Clip Studio Paint File
Ek ilişkili dosya formatları
.TIFF Tagged Image File Format
.JPEG JPEG Image