Ana sayfa : Dosya uzantıları : .lip Dosya

.lip Dosya uzantısı

Dosya tipi1Clip Studio Paint File

geliştirici CELSYS
kategori Raster Image Files
biçim N/A

Nedir LIP dosya?

LIP dosyası, manga (Japon tarzı çizgi roman ve grafik romanlar), çizimler ve animasyonlar çizmek için kullanılan bir uygulama olan Clip Studio Paint tarafından oluşturulan bir görüntü dosyasıdır. Bir veya daha fazla katmandan (raster veya vektör) oluşan ve kalem, kalem veya fırça darbeleri, şekiller, metin ve görüntüler içerebilen bir bileşim içerir.

Daha fazla bilgi

LIP dosyaları, Adobe Photoshop tarafından kullanılan .PSD dosyalarına benzer, çünkü daha sonra çalışmanıza devam etmenizi sağlayan bir proje dosyası olarak kullanılırlar. LIP dosyası ayrıca RGB, CMYK ve HSV rengini, katman maskelerini, filtreleri ve diğer efektleri de destekler.

Clip Studio Paint, Clip Studio Paint'ten taşındığında .CLIP dosyasıyla değiştirildi 1.5.4 sürümündeki Clip Studio formatına format. CLIP dosyalarındaki yeni format, daha hızlı yükleme sağlar ve LIP dosyalarındaki eski Clip Studio Paint formatından daha hafif bir format olduğu için zamandan tasarruf sağlar. Resimlerinizi hala Clip Studio Paint sürüm 1.5.4 veya sonrasında LIP dosyaları olarak kaydedebilirsiniz, ancak LIP dosyası artık 1.4.4 sürümlerinde ve 1.5.4 sürümlerinde düzenlendikten sonra açılmayacaktır. Daha sonra.

Açılan programlar LIP dosyalar
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro

Dosya tipi2Bethesda Softworks Lip Sync File

geliştirici Bethesda Softworks
kategori Game Files
biçim N/A

.LIP seçenek numarası 2

Bethesda Softworks oyunları The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 3 ve Fallout: New Vegas; dudak ve ağız hareketlerini ses verisiyle karşılık gelen .OGG veya .WAV dosyasında senkronize eden bilgileri içerir; Oyun oyuncu olmayan karakterlerle (NPC'ler) konuşma canlandırmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

İki farklı Bethesda Softworks aracı kullanılarak LIP dosyaları oluşturulabilir: 1) Elder Scrolls (TES) Yapı Seti (The Elder Scrolls IV: Oblivion için geliştirilen) ve 2) Fallout 3 G.E.C.K. (Garden of Eden Creation Kit) aracı. Bu araçlar, oyuncuların oyun karakterlerinin konuşmasını da içeren oyun içeriğini değiştiren "modlar" yapmalarına izin verir.

NOT: LIP dosyaları genellikle .BSA arşivlerinde bulunur.

Açılan programlar LIP dosyalar

Dosya tipi3Real Virtuality Lip Sync File

geliştirici Bohemia Interactive
kategori Game Files
biçim Binary

.LIP seçenek numarası 3

Flashpoint Operasyonu, Silahlı Saldırı (ArmA) serisi ve Sanal Battlespace serisi (VBS1 ve VBS2) gibi oyunlar için kullanılan bir Bohemia İnteraktif oyun motoru olan Real Virtuality tarafından kullanılan dosya; NPC'ler için kullanılan dudak senkronizasyon bilgilerini içerir (oyuncu olmayan karakterler).

Daha fazla bilgi

LIP dosyaları, Bohemia Interactive'in WaveToLip (veya "Wav2Lip") programı kullanılarak, mono,% 16 bit .OGG dosyasından dönüştürülen .WAV ses dosyası ile senkronize edilir. LIP dosyalarının OGG dosyasıyla aynı dosya adı öneki olması gerekir. Örneğin, sound1.ogg ve sound1.lip uyumlu dosya isimleridir.

NOT: WaveToLip ile LIP dosyaları oluştururken, ilgili WAV dosyasının dosya yolunda beyaz boşluk karakterleri olmamalıdır ve yolun kısa olması gerekir. uzunluğu.

Açılan programlar LIP dosyalar

LIP Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .lip uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Real Virtuality Lip Sync File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.