Ana sayfa : Avogadro : Avogadro

Avogadro

versiyon
1
platforms
lisans Open Source
kategori Scientific

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • CML, PDB, XYZ ve MDL Mol gibi çok çeşitli molekül dosyası formatlarını destekler
  • Molekülleri düzenleme ve görselleştirme için özelleştirilebilir araçlar ve görüntüleme ayarları sağlar
  • Eklentiler aracılığıyla ek işlevler yüklemenizi sağlar

Avogadro açık kaynaklı, çapraz platformlu bir molekül editörü ve görselleştiricisidir. Moleküler modelleme, hesaplamalı kimya, biyoinformatik, malzeme bilimi ve diğer ilgili alanlarda kullanılır.

Avogadro, CML, HyperChem, MDL Mol, Hesaplamalı Kimya Çıktısı gibi çok sayıda molekül dosyası formatını destekler. PDB ve XYZ. Uygulama moleküllerin çizilmesi, yönlendirilmesi, manipüle edilmesi, seçilmesi ve AutoOptimizing için kullanılan çeşitli özelleştirilebilir araçlar sağlar. Moleküllerin farklı yönlerini görselleştirmek için, çokgen, çizgi film, eksenler ve hidrojen bağları gibi bir dizi ekran tipi arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, Avogadro, komutlar, etkileşimli araçlar ve görüntü oluşturma yetenekleri gibi ek işlevler yüklemenize izin veren genişletilebilir.

Avogadro, hem öğrenciler hem de ileri düzey araştırmacılar için tasarlanmış etkileyici bir molekül düzenleyicisi ve görselleştiricisidir. Program, molekülleri düzenlemek ve görselleştirmek için faydalı araçlar ve görüntüler sunarken, çeşitli molekül dosya formatlarını da destekler. Avogadro, moleküler modelleme, biyoinformatik, malzeme bilimi ve hesaplamalı kimya alanlarındaki kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Güncellendi: 19 Aralık 2014

▶ Birincil dosya uzantısı

.cml – Chemical Markup Language File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Avogadro 1

Desteklenen dosya türleri
.PDB Protein Data Bank File
.CIF Crystallographic Information File
.XYZ Molecule Specification File
.HIN HyperChem Input File
.MOL MDL Molfile
.NWO NWChem Output File
.SDF Structure Data File
Ek ilişkili dosya formatları