Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cif Dosya

.cif Dosya uzantısı

Dosya tipi1Easy CD Creator Disk Image

geliştirici Corel
kategori Disk Image Files
biçim N/A

Nedir CIF dosya?

Corel tarafından oluşturulan ve Roxio Easy CD Creator (şimdi Roxio Creator) tarafından kullanılan CD disk imaj formatı; Windows'ta fiziksel bir CD olarak takılır ve "Bilgisayarım" da görüntülenebilir; genellikle CD'lerin yedek kopyalarını oluşturmak için kullanılır.

Açılan programlar CIF dosyalar
Windows
Roxio Creator
EZB Systems UltraISO
Smart Projects IsoBuster
CDmage

Dosya tipi2Crystallographic Information File

geliştirici International Union of Crystallography
kategori Data Files
biçim Text

.CIF seçenek numarası 2

Uluslararası Kristalografi Birliği (IUCr) tarafından geliştirilen kristalografik veri değişim formatı; Arşivleme ve dağıtım amacıyla kullanılan kristalografik veri kategorilerini içerir.

Daha fazla bilgi

Format 1990 yılında standart bir dosya yapısı olarak kabul edildi ve kristal yapı tespitlerini raporlamak için düzenli olarak kullanıldı. CIF dosyası, _audit_, _atom_, _cell_, _database_ ve _refine_ gibi veri kategorilerini içerir. Bu kategoriler, CIF oluşturma, atom türü özellikleri, hücre parametreleri, veritabanı yöneticileri tarafından belirtilen veriler ve yapı geliştirme parametrelerini tanımlayan veriler dahil olmak üzere bilgileri içerir.

Açılan programlar CIF dosyalar
Windows
Avogadro
Linux
Avogadro
Macintosh
Avogadro

CIF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cif uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Crystallographic Information File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.