Ana sayfa : Dosya uzantıları : .pdb Dosya

.pdb Dosya uzantısı

Dosya tipi1Program Database

geliştirici N/A
kategori Database Files
biçim N/A

Nedir PDB dosya?

PDB dosyası, Pegasus, Quicken, MS Visual Studio ve Palm Pilot yazılımı dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar tarafından kullanılan bir veritabanı dosyasıdır. Verileri yapılandırılmış bir biçimde saklar ve genellikle karşılık gelen uygulamayla yüklenir.

Daha fazla bilgi

Farklı programlar tarafından kullanılan PDB dosyaları genellikle özel bir biçimde kaydedilir; bu, yalnızca yüklü oldukları program tarafından açılabileceği anlamına gelir. Örneğin, bir Intuit Quicken PDB dosyası Microsoft Visual Studio tarafından tanınmıyor.

Visual Studio, programda depolanamayacak kadar büyük olan sembol bilgileri de dahil olmak üzere bir program hakkındaki hata ayıklama bilgilerini depolamak için PDB dosyalarını kullanır. kendisi. Sembol bilgisi, bir program modülündeki adreslerin, dosyanın adının ve sembolün üzerinde bulunduğu satırın bulunduğu tüm sembollerin bir listesinden oluşur. Bir programı hata ayıklamak amacıyla PDB dosyasından bilgi yüklemek için Visual Studio'yu kullanabilirsiniz.

Açılan programlar PDB dosyalar
Windows
Microsoft Visual Studio

Dosya tipi2Protein Data Bank File

geliştirici N/A
kategori Data Files
biçim Text

.PDB seçenek numarası 2

Protein Veri Bankası (PDB) formatında oluşturulan veri dosyası; Atomların yapısını belirten 3B koordinatları bir protein veya başka bir kimyasal bileşik içerisinde saklar; protein yapılarını incelemek için standart bir format olarak kullanılır; biyolojik Makromoleküllerin incelenmesi için Yapısal Biyoinformatik (RCSB) Araştırma İşbirliği tarafından da kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Birçok Protein Veri Bankası dosyası, makro molekülleri arşivleyen ve serbestçe dağıtan bir kuruluş olan Worldwide Protein Veri Bankası (wwPDB) aracılığıyla kullanıma sunulur.

NOT: PDB dosyaları genellikle Açık kaynaklı bir molekül görselleştirme paketi olan Jmol kullanan Java uygulaması. PDB dosyaları ayrıca bazı moleküler görüntüleme tarayıcı eklentileri tarafından da desteklenir.

Açılan programlar PDB dosyalar
Windows
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Avogadro
RasMol
Agile Molecule Abalone
Agile Molecule Ascalaph
Okino Computer Graphics PolyTrans
Linux
Mozilla Firefox
Avogadro
Jmol
Macintosh
Mozilla Firefox
Apple Safari
Avogadro
iOS
Apple Safari
WEB
Animated Physics

Dosya tipi3Tanida Demo Builder File

geliştirici Tanida
kategori Data Files
biçim N/A

.PDB seçenek numarası 3

Yazılım ve sistemlerin nasıl çalıştığını göstermek üzere öğreticiler, sunumlar ve gösteriler oluşturmak için kullanılan bir program olan Demo Builder tarafından oluşturulan ve kullanılan film projesi dosyası; içe aktarılan video ve görüntülerle birlikte kaydedilen ekran sahnelerini içerir.

Daha fazla bilgi

Bir Demo Builder film projesi, eğitiminizi nasıl sunmak istediğinize bağlı olarak çeşitli biçimlerde dışa aktarılabilir. Desteklenen formatlar Flash, HTML, Windows Media Video, MPEG4 ve Word Belgesidir.

Açılan programlar PDB dosyalar

Dosya tipi4Palm Desktop Database File

geliştirici Palm
kategori Database Files
biçim Binary

.PDB seçenek numarası 4

Palm tabanlı PDA aygıtlarında birkaç farklı program tarafından kullanılan standart veri formatı; e-Kitaplar, kelime işlem belgeleri, elektronik tablolar, veritabanları, haritalar ve resim dosyaları gibi çeşitli veri türlerini saklayabilir.

Daha fazla bilgi

Hangi programın PDB dosyası oluşturduğunu belirlemek için, dosyayı bir metin düzenleyicide açın. Tür ve Oluşturucu kodları, dosyanın başlığında belgenin üst kısmına yakın bir yerde bulunmalıdır.

Açılan programlar PDB dosyalar
Windows
XnViewMP
Palm Desktop
LLUSoft PDB Explorer
DC & Co iSilo
Calibre
Cool Reader
Linux
XnViewMP
txt2pdbdoc
Calibre
Cool Reader
Android
Fictionwise eReader
Cool Reader
Macintosh
XnViewMP
Lemkesoft GraphicConverter
PorDiBle
Calibre
Cool Reader

Dosya tipi5PowerDesigner Database Backup File

geliştirici Sybase
kategori Backup Files
biçim N/A

.PDB seçenek numarası 5

PowerDesigner veritabanının yedeklenmesi ( .PDM ) dosyası; veritabanına kaydedilen verileri ve diğer dosyalara referansları içeren; Ana veritabanı dosyasının geri yüklenmesi gerektiğinde yedek olarak oluşturulur.

Açılan programlar PDB dosyalar
Windows
Sybase PowerDesigner

PDB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .pdb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PowerDesigner Database Backup File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.