Ana sayfa : yWorks : yWorks yEd Graph Editor

yWorks yEd Graph Editor

versiyon
3
platforms
lisans Freeware

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • El ile veya otomatik olarak karmaşık veri kümelerinden diyagramlar oluşturun
  • Verileri içe aktarın ve diyagramları çeşitli dosya biçimleriyle dışa aktarın
  • Verileri Hiyerarşik ve Ağaç gibi çeşitli mizanpajlar kullanarak düzenleyin

yWorks yEd Graph Editor, diyagramlar oluşturmak için kullanılan ücretsiz, platformlar arası bir uygulamadır. Uygulama, verileri içe aktararak elle veya otomatik olarak diyagramlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Editör, güçten ödün vermeden diyagram oluşturma işlemini basitleştirmek için çeşitli özellikler sunar. Uygulama, GraphML, Excel XLS, GEDCOM ve GML gibi çeşitli formatlardan veri alabilir. Grafiğinizi oluştururken, diyagramınızı özelleştirmek için çeşitli öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Şekil düğümleri, grup düğümleri, sınıf diyagramları için UML öğeleri, iş süreci diyagramları için BPMN sembolleri ve akış çizelgesi sembollerini kullanabilirsiniz.

Uygulama, karmaşık veri kümeleri için diyagram öğelerini otomatik olarak düzenleyebilir veya düzene ilişkin el ile tasarımınızda size yol gösterebilir. Mevcut düzenlerin bazıları Hiyerarşik, Ortogonal, Organik, Ağaç ve Dairesel'dur. Çalışırken program, şema belgenizi .GRAPHML uzantılı dosya biçiminde kaydetmenize olanak sağlar. İşiniz bittiğinde, diyagramınızı .PDF , .SWF , .SVG , .JPEG ve .PNG gibi çoklu dosya formatlarına verebilirsiniz. Ya da daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, içeriğinizi etkileşimli görüntüleme için web'de yayınlayabilirsiniz.

yEd Graph Editor, çok çeşitli özellikler sunar ancak kullanımı kolaydır. Uygulama, farklı dosya formatlarını kullanarak verileri içe ve dışa aktarabilir ve diyagramınızı otomatik olarak oluşturabilir veya diyagramınızı manuel olarak özelleştirmenize izin verebilir. yWorks yEd Graph Editor verilerinizi göstermek için sağlam bir seçimdir.

Güncelleme: 27 Nisan 2016

▶ Birincil dosya uzantısı

.graphml – GraphML File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları yWorks yEd Graph Editor 3

Desteklenen dosya türleri
.GML Graph Modeling Language File
.SVG Scalable Vector Graphics File
.XGMML XGMML Graph File
.JPG JPEG Image
.TGF Trivial Graph Format File
.GRAPHMLZ Zip Compressed GraphML File
.PNG Portable Network Graphic
.YGF Y Graph Format File
.XLS Excel Spreadsheet
.XGML Graph Modeling Language XML File
Ek ilişkili dosya formatları
.SWF Shockwave Flash Movie
.EMF Enhanced Windows Metafile
.EPS Encapsulated PostScript File
.PDF Portable Document Format File