Ana sayfa : Dosya uzantıları : .svg Dosya

.svg Dosya uzantısı

Dosya tipi1Scalable Vector Graphics File

geliştirici Adobe Systems
kategori Vector Image Files
biçim XML

Nedir SVG dosya?

SVG dosyası, World Wide Web Consortium (W3C) tarafından oluşturulan iki boyutlu bir vektör grafik formatı kullanan bir grafik dosyasıdır. XML tabanlı bir metin formatı kullanarak görüntüleri açıklar. SVG dosyaları, web üzerinde vektör grafiklerini görüntülemek için standart bir format olarak geliştirilmiştir.

Daha fazla bilgi

CorelDRAW Graphics Suite X8'de açık SVG dosyası

SVG formatı W3C (World Wide Web Consortium) altında geliştirilen açık bir standarttır. , Adobe büyük bir rol oynamaktadır. SVG görüntüleri Illustrator ve GoLive gibi Adobe Creative Suite programlarından oluşturulabilir ve dışa aktarılabilir.

SVG formatı, Adobe Photoshop, Photoshop Elements ve InDesign tarafından yerel olarak desteklenmez. Ancak, Scand tarafından geliştirilen Adobe CS eklentisi için SVG Kitini kullanarak bu programlardaki SVG dosyalarını açabilirsiniz.

SVG formatıyla ilgili daha fazla bilgiyi Adobe'nin Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri bilgisinde çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. sayfa.

Açılan programlar SVG dosyalar
Windows
GIMP
Google Drive
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
CADSoftTools ABViewer
CorelDRAW
ImageMagick
Adobe Flash Player
Adobe Flash
Microsoft Visio
Adobe InDesign
MeshLab
Synfig Studio
Linux
GIMP
Google Drive
Inkscape
ImageMagick
Adobe Flash Player
vhf interservice Cenon
MeshLab
Synfig Studio
Merkaartor
yWorks yEd Graph Editor
Kolourpaint
FreeCAD
Scribus
Android
Seavus iMindQ
Macintosh
GIMP
Google Drive
Adobe Illustrator
Inkscape
ImageMagick
Adobe Flash Player
Adobe Flash
vhf interservice Cenon
Adobe InDesign
MeshLab
Synfig Studio
Merkaartor
yWorks yEd Graph Editor
Seavus iMindQ
Blackmagic Design Fusion for Mac
iOS
Seavus iMindQ
WEB
UnitePDF Svg to Pdf Converter

Dosya tipi2Saved Game File

geliştirici N/A
kategori Game Files
biçim N/A

.SVG seçenek numarası 2

Quake III: Team Arena, Castle Wolfenstein'e Dönüş ve Grand Theft Auto 2 (GTA2) dahil olmak üzere çeşitli oyunlar tarafından oluşturulan kaydedilmiş oyun dosyası; Bir oyunda oyuncunun ilerlemesini kaydeder ve ilerlemenin devam etmesini sağlar; kullanıcı tarafından asıl dosyanın kendisine manuel olarak erişmesi gerekmeksizin oyun tarafından kaydedilir.

Daha fazla bilgi

Farklı oyunlar SVG dosyaları için farklı formatlar kullandığından, açmadan önce birden fazla programı denemeniz gerekebilir. Örneğin, GTA2 Saved Game Editor, GTA2 tarafından oluşturulan SVG dosyalarını düzenleyebilir ancak Quake III: Team Arena tarafından oluşturulan SVG dosyalarını düzenleyemez.

NOT: SVG dosyalarını açan veya düzenleyen bir programınız yoksa, SVG dosyanızı Notepad gibi bir metin düzenleyicide açmayı deneyin.

Açılan programlar SVG dosyalar

SVG Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .svg uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Saved Game File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.