Ana sayfa : Google : Google Android SDK

Google Android SDK

versiyon
23
platforms
lisans Freeware
kategori Programming

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Uygulamanızın düzenini ve düzen sıradüzenini layoutopt ile optimize edin
  • Kodunuzu Dalvik Debug Monitor Server ile hata ayıklayın
  • Moneky ile uygulamanızdaki stres testlerini otomatikleştirin
  • Örnek kod ve öğreticilerle başlayın
  • Android platformunu ve araçlarını SDK Yöneticisi ile güncel tutun

Google Android SDK, Android işletim sistemi için uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir yazılım geliştirme kitidir. Entegre bir geliştirme ağı (IDE) ile çalışır ve birçok IDE ile birlikte indirilebilir. Android uygulamaları .APK biçiminde kaydedilir.

SDK başlangıç paketi ile birlikte gelen ve geliştirme için gerekli olan birçok farklı araç vardır. Önemli araçlardan biri, Android Sanal Aygıtları (AVD'ler) oluşturmanıza, silmenize ve görüntülemenize izin veren androiddir. Ayrıca yeni Android projeleri oluşturmak ve bunlara güncellemeler yapmak için kullanılır. Uygulamanızın düzenini geliştirirken, UI öğelerini izlemek için Hiyerarşi Görüntüleyici'yi kullanabilir ve ardından düzenlerinizi ve düzen sıradüzenlerini optimize etmek için layoutopt'u kullanabilirsiniz.

Android SDK, geliştirme sırasında uygulamanızı test etmek ve hata ayıklamak için araçlara sahiptir. Mobil Android uygulamalarını bilgisayarınızdan test etmenizi sağlayan bir mobil cihaz emülatörü içerir. Ayrıntılı stres testleri yapmak için, aynı zamanda emülatörünüzde veya cihazınızda çalışan ve tıklamalar, dokunuşlar ve dokunuşlar dahil olmak üzere kullanıcı olaylarını otomatikleştiren ve sistem düzeyinde olayları da gerçekleştirebilen Monkey adlı bir araca sahiptir. Android SDK ayrıca, uygulamanızla ilgili sorunları çözmeniz için birçok farklı yöntem sunan Dalvik Debug Monitor Server adlı bir hata ayıklayıcıyla birlikte gelir.

Android cihazlar için yazılım geliştirmekle ilgileniyorsanız, Android SDK bir cephaneliğiniz için çok gerekli bir araç. Geliştirme kitinin kurulumu çok özelleştirilebilirdir; çıplak kemik temel paketiyle veya istediğiniz kadar ekstra aletle çalışmanıza izin verir.

Güncelleme: 24 Şubat 2015

▶ Birincil dosya uzantısı

.apk – Android Package File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Google Android SDK 23

Desteklenen dosya türleri
.ASEC Android Secure Application File
.AIDL Android Interface Definition Language File
.AB Android ADB Backup File
.ARSC Android Package Resource File
Ek ilişkili dosya formatları
.DEX Dalvik Executable File
.9.PNG NinePatchDrawable Image