Ana sayfa : Dosya uzantıları : .aidl Dosya

.aidl Dosya uzantısı

Dosya tipiAndroid Interface Definition Language File

geliştirici Google
kategori Developer Files
biçim Text

.AIDL seçenek numarası

Bir AIDL dosyası, Android uygulama geliştiricileri tarafından farklı uygulamalar arasında iletişimi sağlamak için kullanılır. Uygulamaların birbirleriyle nasıl iletişim kurabilecekleri için bir arabirim veya sözleşme tanımlayan Java kaynak kodunu içerir.

Daha fazla bilgi

AIDL, Android tarafından sağlanan İşlemler Arası İletişim (IPC) protokolünün bir uygulamasıdır. Bir uygulamanın, farklı bir işlemde çalışan başka bir uygulamayla iletişim kurmasını sağlar. AIDL uygulaması, işlem sınırları boyunca nesneler için kodlama yapmak zorunda kalacak kod geliştirmesi gereken geliştiricilere zaman yükünü hafifletmek için geliştirilmiştir.

AIDL dosyasını oluşturduktan sonra, AIDL dosyanızı src / dizinine kaydetmelisiniz. Projenizin Uygulamanızı oluştururken, projenizin gen / dizininde ".java" uzantılı "IBinder" arayüz dosyası oluşturulur. .JAVA dosyası, oluşturulduğu AIDL dosyasıyla aynı dosya adını taşıyacak.

Ortak AIDL dosya adları

IInAppBillingService.aidl - Uygulamanıza uygulama içi faturalandırmayı eklemek için Google tarafından sağlanan Android açık kaynaklı uygulama içi faturalandırma (IAB) arayüzü.

Açılan programlar AIDL dosyalar
Windows
Google Android SDK
Linux
Google Android SDK
Macintosh
Google Android SDK

AIDL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .aidl uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Android Interface Definition Language File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.