Ana sayfa : Apple : Apple Terminal

Apple Terminal

versiyon
2
platform
lisans Bundled
kategori Utility

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Komut satırı arayüzü
  • Bilgisayar işlemlerini yapılandırma ve programlama
  • Pencere davranışı ve arayüz görünümü gibi tercihleri özelleştirin

Apple Terminal, Mac OS X ile birlikte gelen bir uygulamadır. Kullanıcıların Mac'lerinden daha fazla işlevsellik elde etmek için Unix komutları yazmasına izin veren bir komut satırı arabirimine sahip bir terminal emülatörüdür.

The Mac bir program yapılandırmak ve bir çok bilgisayar işlemini programlamak için program kullanılabilir. Time Machine'de varsayılan yedekleme sürelerini değiştirebilir, otomatik geri yükleme özelliğini devre dışı bırakabilir, Finder'da gizli dosyaları gösterebilir, dock simgelerini büyütebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Terminal, çeşitli tercihleri özelleştirmenize olanak sağlar. Pencereleri, kabukları ve sekme davranışlarını ayarlayabilirsiniz. Arabirim, arka plan resmi veya rengini, metin renklerini, pencere boyutunu, sekme görünümünü ve klavye eylemlerini içeren arabirime farklı profiller uygulamayı seçebildiğiniz için de özelleştirilebilir.

OS X'in sunduğu etkileyici bir grafiksel kullanıcı arayüzü, çoğu sıradan OS X kullanıcısı asla Terminal kullanmayacak. Ancak, öğeleri özelleştirmek, ek yazılım gerektirebilecek görevleri gerçekleştirmek ve işletim sisteminizdeki sorunları gidermek için yararlı bir araç olabilir. Apple Terminal, Mac OS X kullanıcıları için yararlı bir komut satırı yardımcı programıdır.

Güncelleme: 17 Şubat 2016

▶ Birincil dosya uzantısı

.command – Terminal Command File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Apple Terminal 2

Desteklenen dosya türleri
.BASH_HISTORY Bash History File
.PROFILE Bash Shell Profile
.BASHRC Bash Non-Interactive Login Shell File
.BASH_PROFILE Bash Interactive Login Shell File
.INETLOC Internet Location
.ICONSET Mac OS X Icon Set Folder
.SH Bash Shell Script
.TERMINAL Terminal Settings File
Ek ilişkili dosya formatları