Libeay32.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Libeay32.dll hataları, libeay32 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Libeay32.dll dosyası, verilerin ağlar üzerinden güvenli bir şekilde aktarılmasına yardımcı olmak için çeşitli yazılım programları tarafından kullanılır.

Bazı durumlarda, libeay32.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmasını veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Bilgisayarınızda libeay32.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Libeay32.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • Libeay32.dll Bulunamadı.
 • Bu uygulama libeay32.dll bulunamadığı için başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • [PATH] libeay32.dll bulunamıyor.
 • Libeay32.dll dosyası eksik.
 • Libeay32.dll bilgisayarınızda eksik, lütfen uygulamayı yeniden yükleyin.
 • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: libeay32.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin.

Libeay32.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Libeay32.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır. Libeay32.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft'un işletim sistemlerinden herhangi birinde kullanan herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Libeay32.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Libeay32.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Libeay32.dll'nin bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi orijinal, yasal kaynağından edinmenizdir.

Libeay32.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

En yaygın (ve düzeltmesi en kolay) ile en yıkıcı sırayla sunulan aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin:

 1. Libeay32.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin. "Eksik" bir libeay32.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

  Libeay32.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşalttıysanız, libeay32.dll'yi ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz.

  Bir dosya kurtarma programı ile libeay32.dll'nin silinmiş bir kopyasını kurtarmak, ancak dosyayı kendiniz sildiğinizden ve sizden önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Libeay32.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda libeay32.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır.

  Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, libeay32.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.

 3. Bilgisayara libeay32.dll dosyasını sağlamak için OpenSSL'yi yükleyin. Önceki adım muhtemelen daha akıllıca bir seçimdir, ancak bunu yapamıyorsanız, OpenSSL'yi kurmak iyi bir plan.

  OpenSSL'yi kurarken, DLL'leri nereye kopyalamak istediğiniz sorulacaktır. Windows sistem dizini seçeneğini seçin, ancak bunu yapmazsanız, dosyayı daha sonra manuel olarak sistem klasörüne kopyalayın.

  OpenSSL'nin en son sürümünü yüklüyorsanız ancak bu, libeay32.dll dosyasını sağlamıyorsa, OpenSSL indirme sayfasındaki "OpenSSL v1.0.2n" seçeneği gibi daha eski bir sürümü yüklemeyi deneyin. Yeni sürümlerin bu belirli DLL dosyasını sağlamaması mümkündür.

 4. Symantec Endpoint Protection kullanıyorsanız ve ClientRemote.exe'yi çalıştırırken hatayı görüyorsanız, libeay32.dll dosyasını Tools PushDeploymentWizard klasörüne kopyalayın. Libeay32 DLL dosyasının nerede bulunacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar için Symantec web sitesine giden bu bağlantıyı izleyin.

 5. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı libeay32.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz libeay32.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 6. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Libeay32.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 7. Libeay32.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, yalnızca tarayıcınızı açtığınızda bir libeay32.dll eksik hatası alıyorsanız, ağ kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın.

 8. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra libeay32.dll hataları başlarsa, sürücüyü daha önce yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 9. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız libeay32.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 10. Kayıt defterindeki libeay32.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyici kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz libeay32.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

 11. Herhangi bir libeay32.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.