Ogg.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Ogg.dll Hata Mesajları

Ogg.dll hatalarının bilgisayarınızda gösterilmesinin birkaç farklı yolu vardır. Ogg.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • "Ogg.dll Bulunamadı"
 • "Ogg.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın yeniden yüklenmesi bu sorunu çözebilir."
 • "[PATH] ogg.dll bulunamıyor"
 • "Ogg.dll dosyası eksik."
 • "[UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: ogg.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin."

Ogg.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Ogg.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Ogg.dll Hatalarının Nedeni

Ogg.dll hataları, ogg DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır.

Bazı durumlarda, ogg.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım hatasını gösterebilir.

Ogg.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Ogg.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Ogg.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi onu orijinal, yasal kaynağından edinmektir.

Ogg.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

 1. Ogg.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. "Eksik" bir ogg.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.
  1. Ogg.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, ogg.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz.
  2. Ogg.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını bir dosya kurtarma programıyla kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.
 2. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı ogg.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz ogg.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.
 3. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Ogg.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.
 4. Ogg.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Ogg.dll DLL hatası belirli bir programı kullandığınızda ortaya çıkarsa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.
  1. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, ogg.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.
 5. Ogg.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3B video oyunu oynarken "ogg.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin.
  1. Ogg.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir - bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.
 6. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra ogg.dll hataları başlarsa, sürücüyü önceki bir sürüme geri alın.
 7. Ogg.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Bu DLL dosyası Microsoft'um sağlanmışsa, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı onu geri yüklemelidir.
 8. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yama, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerini alır veya günceller. Ogg.dll dosyası, bu güncellemelerden birine eklenebilir.
 9. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktım, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında ogg.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.
  1. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa zamanda belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.
 10. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız ogg.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.
 11. Kayıt defterindeki ogg.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz ogg.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.
  1. Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririm. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak buraya ekledim.
 12. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri ogg.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki eylem yolunuz olmalıdır.
  1. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak ogg.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.
 13. Herhangi bir ogg.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Şunlar için geçerlidir:

Ogg.dll hata mesajı, dosyayı Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft'un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.