Bir Mac Uygulamasını Sonlandırmak için Çıkmaya Zorla Nasıl Kullanılır

En iyilerinin başına gelir; bir uygulama girişe yanıt vermeyi durdurur. Uygulamanın menülerine erişemeyebilirsiniz veya uygulama donmuş görünüyor. Bazen uygulamanın donduğunu veya en azından bir şeyin olmasını beklediğini gösteren SPOD'u (Dönen Ölüm Fırıldağı) bile göreceksiniz.

Her şey başarısız olduğunda, hileli bir uygulamayı sonlandırmak ve kontrolü Mac'inize geri döndürmek için Çıkmaya Zorla seçeneğini kullanabilirsiniz.

Coyote Moon, Inc.

Bir Uygulamadan Çıkmaya Zorlama

Bir uygulamayı Çıkmaya Zorlamanın birden çok yolu vardır. Burada en kolay iki yöntemi listeleyeceğiz çünkü biri veya diğeri neredeyse her zaman işe yarayacaktır.

Dock'tan Çıkmaya Zorla

Her Dock simgesinin, simgenin temsil ettiği uygulama veya dosyalar hakkında bilgi edinmek veya kontrol etmek için kullanabileceğiniz bağlamsal menüleri görüntüleme yeteneği vardır. Bağlamsal menüleri sağ tıklayarak görüntüleyebilirsiniz Bir on Dock simgesi.

Bir uygulama kullanıcı girdisine yanıt vermeyi durdurduğunda, Dock simgesinin bağlam menüsünde bir Çıkmaya Zorla seçeneği mevcut olacaktır. Dock'ta uygulamanın simgesine sağ tıklayın ve Zorla ayrılma açılır menüden.

Apple Menüsünden Çıkmaya Zorla

The Apple Menüde ayrıca Çıkmaya Zorla seçeneği vardır. Dock yönteminin aksine, Çıkmaya Zorla seçeneği Apple menüsü, çalışan tüm kullanıcı uygulamalarını listeleyen bir pencere açar. Sistemin kendi başına çalıştırdığı arka plan uygulamalarını bu listede görmeyeceğiniz için "kullanıcı uygulamaları" diyoruz.

Kullanarak bir uygulamadan Çıkmaya Zorlamak İçin Apple Menü:

  1. seçmek Zorla ayrılma itibaren Apple menüsü.
  2. Çalışan uygulamalar listesinden Çıkmaya Zorlamak istediğiniz uygulamayı seçmek için tıklayın.
  3. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için Zorla ayrılma.
  4. Uygulamayı gerçekten, gerçekten Çıkmaya Zorlamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tıklayın Zorla ayrılma.

Bu, seçilen uygulamanın çalışmayı durdurmasına ve kapanmasına neden olmalıdır.