Amazon kartopu kenarı nedir?

Amazon Snowball Edge, işletmelere Amazon'un Web Hizmetleri bulut platformuna büyük miktarda veri aktarımı için hızlı ve ucuz bir cihaz sağlamak üzere tasarlanmıştır. AWS Snowball Edge cihazının kendisi, yerleşik depolama ve bilgi işlem yeteneklerine sahip 100 TB veri aktarımı donanım bileşenidir.

Kuruluşlar, veri merkezlerindeki uygulamaları ve altyapıları Snowball Edge'e bağlayabilir ve Edge, verileri AWS'ye ve dışına taşımak, ayrıca bir depolama kümesinin parçası olarak büyük veri kümelerini geçici olarak depolamak veya uzaktaki bağımsız yerel iş yüklerini kolaylaştırmak için kullanılabilir. Amazon'a göre uygulamaların buluta erişemediği yerler.

Snowball Edge, 256 bit şifreleme, kurcalamaya dayanıklı muhafazalar ve Güvenilir Platform Modülleri (TPM) aracılığıyla hem şirket içinde hem de AWS'ye geçiş sırasında verileri güvende tutar. Amazon Web Services Lambda kodu, çeşitli veri yönetimi görevlerini gerçekleştirmek için Snowball Edge cihazlarında çalıştırılabilir.

Snowball Edge, 2016 Sonlarında Amazon Snowball Güncellemesi Olarak Geliyor

Amazon, kurumların kurumsal verilerini, Nesnelerin İnterneti (IoT) verilerini ve Büyük Verileri yönetmelerini ve sorunsuz bir şekilde hareket etmelerini kolaylaştırmanın bir yolu olarak, Las Vegas'taki Kasım AWS re: Invent 2016 konferansında Snowball Edge'i tanıttı bu veriler Amazon bulutuna ve Amazon bulutundan.

Amazon, Snowball Edge'i orijinal Snowball depolama konteyneri programının bir güncellemesi olarak piyasaya sürdü. Depolama kapasitesini 50 TB'tan 100 TB'a çıkarmanın yanı sıra, Snowball Edge, kurumsal müşterilerin, şirketlerin kendilerini veri bant genişliği ve bulut ağlarının diğer kısıtlamalarıyla sınırlı bulduğu şirket içi veri yönetimi kullanım durumlarına yönelik destek eksikliğine ilişkin şikayetlerini gidermek için geliştirildi. .