Amazon tap nedir?

Amazon Tap, Amazon Echo ürün serisinde yer alan ve orijinal Amazon Echo cihaz özelliklerinin çoğunu daha taşınabilir, pille çalışan bir form faktöründe sunan 129 dolarlık taşınabilir bir akıllı hoparlördür. Amazon Tap, dokuz saate kadar oynatma sunar ve pili yeniden şarj etmek için kablosuz bir şarj yuvası içerir.

179 dolarlık Amazon Echo ve 49 dolarlık Echo Dot cihazlarında olduğu gibi Amazon Tap, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilen ve ayrıca müzik çalmak, sorulara yanıt vermek ve rapor vermek için Amazon'un Alexa akıllı asistanına bağlanma yeteneği sunan silindirik bir ses cihazıdır. hava durumu, haberler ve spor skorları ve daha fazlası.

Amazon Tap ile Fiziksel Dokunma ve Ses Kontrolü Alexa

Echo ve Echo Dot, Alexa'ya erişmek için sesli komutları kullanırken, Tap adını, Alexa'ya erişmek için cihaza fiziksel olarak dokunma veya dokunma ihtiyacının varsayılan modundan alır.

Amazon Tap, Alexa'yı kullanmak için başlangıçta dokunmayı gerektirse de, Şubat 2017'de yayınlanan bir yazılım güncellemesi, Alexa'ya erişmek için sesli komutların da kullanılmasını mümkün kıldı. Yeni eller serbest, ses kontrollü mod, Bluetooth özellikli Tap'ın WiFi'ye bağlanmasını gerektirir ve Alexa mobil uygulaması aracılığıyla etkinleştirilebilir.

Tap yalnızca siyah renkte mevcut olsa da, Amazon, cihazı korumak ve kullanıcıların Tap'ı biraz kişiselleştirmesini sağlamak için beş farklı renkte bir Amazon Tap Sling kapağı sunuyor.