Apple TV’de Amazon Prime Videosu Nasıl İzlenir

ABD'de on milyonlarca Amazon Prime kullanıcısı ve Vikings, Mr.Robot ve Veep gibi hit şovların keyfini çıkarmasıyla, birçok Apple TV sahibi, kendi cihazlarını kullanarak Amazon'un Prime Video hizmetlerine erişmeye isteklidir.

Amazon, Prime Video uygulamalarını yalnızca iPhone ve iPad için değil, aynı zamanda Apple TV için de kullanıma sunarak Amazon'un içeriğini Apple TV ile donatılmış televizyonunuzda izlemeyi kolaylaştırdı. Amazon Prime Video uygulamasını doğrudan Apple TV'nize veya iOS cihazınıza yüklemeniz gerekir.

Maddy Price / Lifewire

Başlamadan Önce

Amazon Prime videolarına yalnızca bir Amazon Prime aboneliğiniz varsa erişilebilir. Amazon kullanıcıları aboneliğe ihtiyaç duymadan bazı ücretsiz şovların keyfini çıkarabilirken, Prime Video uygulamasında bulduklarınızın çoğu ücretli bir abonelik gerektirir.

Üçüncü nesil veya daha yeni bir Apple TV cihazına sahip olmanız gerekir. Bundan daha eski herhangi bir şey, geçerli bir Amazon Prime hesabınız olsa bile, Prime Video'yu desteklemez.

Prime üyeliğinizin bir parçası olarak ücretsiz, iki günlük gönderim alıyorsanız ancak Prime Video'ya erişemiyorsanız, bunun nedeni hesap sahibinin size izin vermemiş olmasıdır. Bir kişinin Amazon Prime için ödeme yaptığı ve sizi anlaşmanın bir parçası olarak dahil ettiği bir ailenin parçasıysanız, Prime videolarından yararlanabilmeniz için Prime hesap sahibinin Prime avantajlarını sizinle paylaşması gerekir. İki kişi bir Amazon ailesinin parçası olduğunda ve ödeme yöntemlerini paylaştığında, ikisi de Prime Video'yu kullanabilir.

Apple TV'de Amazon Prime Video Uygulaması Nasıl Edinilir

Apple TV'nizde Amazon Prime videolarını izlemenin en kolay yolu, uygulamayı doğrudan Apple TV'nize indirmektir.

Apple TV'nin (3. nesil) bir uygulama mağazası yoktur, ancak Amazon Prime Video, en son işletim sistemine önceden yüklenmiş olarak gelir.

 1. Apple TV'nizi açın ve ana menüye gidin.

 2. seçmek App Store Ekrandaki simgesi.

 3. Aramak Amazon Prime Videosu tvOS App Store'da. Görmüyorsanız, seçin Ara Sesli aramayı başlatmak için ekranın üst kısmına veya uzaktan kumandanızdaki mikrofona basın.

 4. Tıkla Amazon Prime Videosu Bir bilgi ekranı açmak için bulduğunuzda simgesi.

 5. Seçmek kurmak Amazon Prime Video uygulamasını Apple TV'nize eklemek için.

Prime Video'yu iPhone veya iPad'de Kullanma

Amazon Prime videolarını izlemek için bir iOS uygulaması kullanmayı tercih ederseniz, uygulamayı iPhone veya iPad'inizde edinebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra, Amazon Prime videolarını Apple TV'nize aktarmak için kullanabilir, ayrıca mevcut kataloğa göz atabilir, izleyebilir ve kiralayabilirsiniz.

 1. İPhone veya iPad'inizdeki App Store simgesine dokunun ve Amazon'un Prime Video'unu indirin.

 2. Amazon Prime Video uygulamasını açın ve Amazon Prime hesabınız ve şifrenizle oturum açın. Prime Video içeriğine iPhone veya iPad'inizden anında erişebilirsiniz.

Bir iOS Aygıtından Apple TV'de Prime Video İzleyin

Filmlerinizi iOS aygıtınız yerine Apple TV'de oynatmak istediğinizde, videoları Apple TV'ye yönlendirmek için iPhone veya iPad'inizdeki AirPlay özelliğini kullanın.

 1. İOS cihazınızın Apple TV ile aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun.

 2. Başlatın Prime Video uygulamasını açın ve mobil cihazınızda hesabınıza giriş yapın.

 3. İzlemek istediğiniz filmi seçin ve tuşuna basın Oyun uygulamada.

 4. Oynatılan videoya bir kez dokunduğunuzda, sağ üst köşede AirPlay simgesini göreceksiniz.

  İOS'un önceki sürümlerinde iPad ekranınızın altından yukarı kaydırın (veya iOS 11 ve sonraki sürümlerde sağ üst köşeden aşağı) kontrol MerkeziAirPlay kontrolünü de bulabileceğiniz yer.

 5. Dokunun AirPlay Televizyona benzeyen bir dikdörtgene sahip yukarı bakan bir üçgeni andıran düğmesi.

  AirPlay düğmesini görmüyorsanız, önce etkinleştirin ve ardından tekrar deneyin. AirPlay'i açma adımları iPhone ve iPad'de benzerdir.

 6. Filmi akış olarak yayınlamak istediğiniz Apple TV'yi seçin (birden fazla varsa) ve iletişim kutusunda adına dokunun.

 7. Amazon Prime filmi veya TV şovu artık Apple TV'nizde oynatılıyor olmalıdır.

Bir Mac'ten Mac'inize Prime Video Akışı

Amazon Prime Video'yu macOS 10.11 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığı sürece Mac'inizden Apple TV'nize de aktarabilirsiniz.

 1. Web tarayıcınızdan Amazon'un web sitesinden izlemek istediğiniz filmi veya TV şovunu seçin.

 2. Film başladığında, AirPlay Mac Menü çubuğunun sağ üst köşesindeki düğmesine (ses simgesinin solunda) ve içeriği yayınlamak istediğiniz Apple TV'yi seçin.

 3. Mac masaüstünüz TV ekranınızda görünür. Tam görüntünün Apple TV'de görünmesi için videodaki tam ekran düğmesine dokunun.