Amazon Sipariş Geçmişi Nasıl Silinir

Dijital alışveriş ayak izimiz sürprizlerimizi açığa çıkarmadan bir sır saklamak yeterince zor.Amazon Prime hesabınız olsun ya da olmasın, Amazon sipariş geçmişinizi varsayılan görünümden temizlemenin yolları vardır.

Amazon hesabınızın tüm satın alma ve göz atma geçmişi, Amazon'un son derece gelişmiş yapay zeka sistemi aracılığıyla sürekli olarak izlenir ve kaydedilir. Satın alma bilgilerinize erişme yeteneği yeniden sipariş verirken veya makbuzları takip ederken kullanışlı olabilirken, bu bilgiler yanlış gözlere sızdırılırsa, Noel ve doğum günü sürprizleri mahvolabilir.

Sipariş geçmişiniz ve göz atma etkinliğiniz, Amazon'un botları tarafından siteye göz atan herkesin basit, 'siz de beğenebilirsiniz' mesajlarıyla etkinliğiniz için daha fazla ipucu sunmasına yardımcı olmak için kullanılır.

Sipariş geçmişinizi tamamen silmek imkansız olsa da, diğer Amazon hesap sahiplerinin ne satın aldığınızı, göz attığınızı ve listelere kaydettiğinizi görmesini zorlaştırmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Bu talimatlar masaüstü kullanıcıları için geçerlidir, bu nedenle takip etmek için Amazon.com'a bir bilgisayardan erişmeniz gerekir.

Amazon Hane Hesabı Kullanarak Siparişleri Gizle

Satın aldıklarınızı ailenizden gizlemenin en kolay yolu bir Amazon Hane Hesabı kullanmaktır. Bu seçenek yalnızca Prime üyeler içindir ve Prime avantajlarını başka bir yetişkinle, gençlerle ve evinizdeki çocuklarla paylaşmanıza olanak tanır.

Amazon Hanesi Nasıl Kurulur

Bir Ev Hesabı, satın alma geçmişinizi, önerilerinizi ve listelerinizi özel ve gençlerden ve çocuklardan ayrı tutmanıza olanak tanır. Her iki yetişkin de bir Aile Kitaplığı aracılığıyla belirli Amazon Prime avantajlarını ve dijital içeriği paylaşma avantajına sahip. Amazon Ailesi, aşağıdaki şartlara sahip en fazla on üye içerebilir:

 • Her biri kendi Amazon hesabına sahip, 18 yaş ve üstü iki yetişkin.
 • 13-17 yaş arası gençler için en fazla dört profil.
 • 12 yaş ve altı dört adede kadar çocuk profili.

Prime Olmadan Amazon Siparişlerini Gizleme

Prime üyeliğiniz yoksa endişelenmeyin. Amazon hesap etkinliğinize bir gizlilik katmanı eklemenize yardımcı olabilecek bazı seçenekler hala var. Bunlar, siparişleri arşivlemeyi, göz atma geçmişini gizlemeyi, gönderim adresinizi değiştirmeyi ve teslimat için bir Amazon Dolabı kullanmayı içerir.

Amazon Siparişlerinizi Arşivleyin

Bir siparişi arşivlemek bir öğeyi tamamen silmez, ancak öğeyi varsayılan sipariş sayfanızdan gizler. Ancak, arşivlenen öğeler, sipariş sayfasında özel olarak arandıklarında yine de görünecektir.

 1. Amazon hesabınıza giriş yapın ve tıklayın İade ve SiparişlerMenü çubuğunun sağ tarafında yer alır.

 2. Açıldıktan sonra, gizlemek istediğiniz öğeleri bulmak için aşağı kaydırın ve ardından Arşiv Sırası, sol altta bulunur. Gizlemek istediğiniz her satın alma işlemini (en fazla 100 öğe) arşivleyin. Siparişler sayfanızda birden çok ürün bulmak için arama özelliğini kullanabilirsiniz.

 3. Arşiv düğmesini seçer seçmez, Siparişi Arşivlemek isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyen bir pencere açılır. Öğe arşivlendikten sonra, varsayılan sipariş geçmişi sayfanızda hemen görünmez.

 4. Arşivlenmiş herhangi bir siparişin sipariş detayına bakmanız gerekirse, farenizi Hesaplar ve Listeler menüde ve ardından şuraya gidin: Hesaplarınız. Bu sayfada, Arşivlenen siparişler bağlantı Sipariş ve alışveriş tercihleri alanı.

  Arşivlenmiş bir siparişi varsayılan sipariş geçmişi görünümünüze geri yüklemek için şunu seçin: Arşivden Çıkarma Sırası.

Göz Atma Geçmişinizi Gizleyin

Göz atma geçmişiniz, meraklılara, satın almış olabileceğiniz veya satın almayı düşündüğünüz öğeler hakkında bilgi verecek bir içerik haritası izi de içerir. Göz atma geçmişinizi düzenleyerek belirli öğeleri veya tüm geçmişinizi silebilirsiniz. Hatta Amazon'un göz atma geçmişinizi tamamen takip etme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz ki bu, tatillere kadar geçen aylar için iyi bir fikir olabilir.

 1. Amazon ana sayfasına gidin ve farenizi üzerine getirin tarama Geçmişi.

 2. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için Görüntüle ve Düzenle açılır menüde.

 3. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için Görünümden kaldır geçmiş sayfasından bir öğeyi gizlemek için. Tıklayın Geçmişi yönet iki ek seçeneğe erişmek için: Tüm öğeleri görünümden kaldır ve Göz Atma Geçmişini açın / kapatın.

Teslimat Konumunuzu Değiştirin

Hiçbir şey kapınıza teslim edilen kahverengi bir Amazon kutusu gibi anlık bir gizem duygusu yaratmaz. Sürprizi gizli tutmak için - Amazon'dan paketinizi başka bir yere - bir arkadaşınızın evi veya iş adresinizi göndermesini isteyin.

Kullan Hesaplar ve Listeler Amazon'un üst kısmındaki menüye erişmek için Hesabınız. Seçmek Adresleriniz itibaren Sipariş ve alışveriş tercihleri bölüm ve sonra seçin Adresi Ekle.

Bir Amazon Dolabı kullanın

Bir başka gizli teslimat seçeneği, bir Amazon Locker kullanmaktır. Bu ücretsiz bir teslimat seçeneğidir ve size paketinizi sizin için uygun olan zamanda alma fırsatı verir. Kilitli dolaplar, şehrinizin çevresinde stratejik olarak yerleştirilmiş self servis dağıtım büfeleridir. Paketleriniz, siz onu alana kadar güvenlik kodlu bir dolapta saklanır.

 1. Bir Amazon Locker bulup seçmek için Amazon Locker Delivery sayfasına gidin ve tıklayın Size yakın bir dolap bulun.

 2. Bir Amazon Dolabı bulmak için adres, posta kodu, yer işareti veya dolap / mağaza adına göre arama yapabilirsiniz.

 3. Bir sipariş verdiğinizde, Dolap bir adres seçeneği olarak görünecektir. Dolap teslimatını seçerseniz, Amazon size dolabı açmanız için ihtiyaç duyacağınız altı basamaklı benzersiz bir kodu e-posta ile gönderir. Ardından, geri ödeme için Amazon'a iade edilmeden önce öğenizi almak için üç takvim gününüz olacak.