Amazon Prime Day nedir?

Amazon Prime Günü, üyelere yalnızca Amazon Prime müşterileri için özel fırsatlara erişim sağlayan Kara Cuma benzeri bir indirim gününü ifade eder. Amazon Prime Day, genellikle her yaz Temmuz ayının ikinci Salı günü gerçekleşir ve 2017 için özel promosyon 10 Temmuz'un sonlarından başlayıp 11 Temmuz'a kadar toplam 30 saat sürecek.

Amazon, Amazon Prime Day'de binlerce ürünü indirimli olarak sunuyor ve genellikle şirketin gelir açısından yılın en büyük günü olarak hizmet ediyor ve Black Friday ve Cyber ​​Monday'den daha fazla satış sağlıyor.

Amazon Prime Day Neden Oluşturuldu ve Son Satış Trendleri

Amazon, Prime Day'i yalnızca ek satışlar oluşturmak için değil, aynı zamanda yıllık 99 $ üyelik ücreti (hizmetin 30 günlük ücretsiz denemesi mevcuttur) taşıyan Amazon Prime üyelik programına üyeliği artırmak için yarattı.

Etkinlik, perakende için yılın tipik olarak yavaş bir döneminde yapılmasına rağmen, her iki alanda da başarı göstermiştir. 2017'de Amazon Prime Day satışları, aynı dönemde bir önceki yıla göre yüzde 60'ın üzerinde büyüdü ve Amazon, Prime Day etkinliğine rekor sayıda yeni Amazon Prime üyesi de ekledi.

Amazon Prime Günü 2018

Amazon Prime Day, genellikle her Temmuz'un ikinci veya üçüncü Salı günü gelir ve Amazon, Amazon Prime Day 2018'in 16 Temmuz 2018'de gerçekleşeceğini duyurdu. Amazon ayrıca önümüzdeki günlerde Prime üyeleri için özel teklifler ve fırsatlar yayınlayacağını duyurdu. resmi 2018 Amazon Prime Günü'ne.