Android’de Amazon Prime Videosu Nasıl İzlenir

Amazon Prime üyesiyseniz, tüm videolarınıza doğrudan Android cihazınızdan kolayca erişebilirsiniz. İşte bir Android telefon veya tablette Prime Video izlemeye nasıl başlayacağınız.

Bu makaledeki talimatlar Android 9 veya sonraki sürümler için geçerlidir.

Android için Amazon Prime Video Uygulamasını İndirin

Android'inizde Amazon videoları yapmadan önce Amazon Prime Video uygulamasını indirip yüklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Prime Video uygulamasını zaten yüklediyseniz, Android cihazlarda Amazon içeriğini izlemek için nasıl kullanılacağını öğrenmek için ilerleyin.

 1. Herhangi bir Android telefon veya tablette Google Play mağazasını açın.

 2. Amazon Prime Video'ya girin Ara alanına girin ve göründüğünde seçin.

 3. Musluk kurmak.

 4. Uygulama indirilir ve cihazınıza yüklenir. Dokunmak Açılış uygulamayı başlatmak için yükleme ekranından veya Anasayfa Telefonunuzdaki veya tabletinizdeki düğmesine tıklayın, ardından sağ ekrana kaydırarak uygulamayı bulun. Göremiyorsanız, uygulama çekmecesinde bulabilirsiniz.

Gelecekte kolayca erişebileceğiniz Android'inizin ana ekranına eklemek için bir dakikanızı ayırın.

Android'de Prime Video İzlemeye Nasıl Başlanır

Artık uygulama yüklendiğine göre, Amazon Prime'ın geniş kitaplığından video izlemeye hazırsınız. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzda veya tabletinizde Prime Video uygulamasını bulun ve açın.

 2. Henüz yapmadıysanız, Amazon hesabınızla oturum açmanız istenebilir. Şimdi giriş yap.

 3. Anında izlemeye başlamak için ana ekrandan izleyeceğiniz videoları seçebilir veya Prime'a dahildir üyeliğinize dahil olan videoları görüntülemek için. Ayrıca, Bana Bedava ek maliyet gerektiren videoları filtrelemek için sağ üst köşedeki seçeneği.

  Ayrıca Prime üyeliğinize dahil olmayan birçok başka oyunu da arayabilir, kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

 4. İzlemek istediğiniz filme veya televizyon dizisine dokunun, ardından maviye dokunun. Oyun Cihazınızda hemen video akışını başlatmak için simge.

Çevrimdışı Prime Video Nasıl İzlenir

Seyahat ediyorsanız ve bir veri bağlantısına erişiminiz yoksa, çevrimdışı izlemek için Prime ile birlikte verilen neredeyse tüm videoları indirebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız:

İndirme seçeneği yalnızca ödeme yapan Prime üyelerine açıktır. Paylaşılan Prime avantajlarına sahip Amazon Hane üyeleri için mevcut değildir.

 1. İndirmek istediğiniz videoyu bulun.

  Bu, Amazon Prime üyeliğinize dahil olan bir video olmalıdır, kiralama değil.

 2. Videonun simgesine dokunun.

 3. seçmek Download.

 4. İstenirse indirme kalitesini seçin. Kalite ne kadar yüksek olursa, telefonunuzda veya tabletinizde o kadar fazla depolama alanı gerektirir. Sonra seçin İndirmeye başla.

 5. İzlemeye hazır olduğunuzda açın Prime Video uygulaması Ve git Benim Sayfalarım > Dosya İndir.

 6. Ya seçin Oyun video simgesinde veya 3 dikey nokta seçin İndirmeyi oynat.

Android Uygulamasını Kullanarak TV'nizde Prime Video Nasıl İzlenir

Prime Video'yu doğrudan TV'nizde izlemek için iki ana seçeneğiniz vardır:

 • Bir Fire TV cihazını kontrol etmek için Prime Video uygulamasını kullanın: Amazon hesabınıza bir Fire TV cihazı kaydettiyseniz ,öğesine dokunun. Fire TV'de izle Bir video seçtikten sonra, TV'nizi doğru girişe getirin ve izleyin.
 • Telefonunuzu veya tabletinizi TV'nize bağlayın: Bunu doğru şekilde nasıl yapacağınızı öğrenmek için Android Akıllı Telefonunuzu / Tabletinizi TV'nize Nasıl Bağlayacağınızı görün.

Aynı hesabı kullanarak farklı Android cihazlarda aynı anda üç farklı Amazon Prime videosunu izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, aynı başlığı aynı anda yalnızca bir cihazda yayınlayabilirsiniz.