Ana sayfa : FileMaker : FileMaker Pro

FileMaker Pro

versiyon
17
platforms
lisans Commercial

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Office Açık XML .XLSX gibi popüler formatları destekler.
  • Verileri, .PDF ve .CSV gibi yaygın olarak kullanılan dosyalara verir.
  • Veritabanlarınızı ve bunları nasıl görüntüleyeceğinizi özelleştirmek için araçlar sağlar
  • Video eğitimleri ve eğitim merkezi gibi faydalı kaynaklar sunar

FileMaker Pro Advanced, işletmelerin envanteri izleme, projeleri düzenleme ve kişileri yönetme gibi görevleri gerçekleştirmelerine yardımcı olan bir veri yönetim sistemidir. Mac, Windows ve iOS platformlarında ve bir web tarayıcısında çalıştırılır.

FileMaker Pro Advanced'de, veritabanınızı önceden tanımlanmış bir şablondan, verilerinizi bir elektronik tablodan içe aktararak veya oluşturarak yaratırsınız. sıfırdan yeni bir veritabanı. Önceden tanımlanmış şablonlar; finans (gider raporları), insanlar ve diğerleri gibi işle ilgili çeşitli işlevlere dayanır. varlıklar (kişiler), projeler (etkinlik yönetimi), yönetim (toplantılar) ve kaynaklar (envanter). Veritabanınızı, Microsoft Excel gibi diğer uygulamalar tarafından oluşturulan e-tablolardan veri alarak da oluşturabilirsiniz. Üçüncü seçenek veritabanınızı sıfırdan oluşturmaktır. Bu seçenek daha fazla çalışma gerektirir ancak kendi alanlarınızı ve düzenlerinizi tanımlayarak veritabanınızı tamamen özelleştirmenize olanak tanır.

FileMaker Pro Advanced'deki bir veritabanı, koleksiyonundan oluşan kayıtları depolayan tablolarda düzenlenir. alanlar. Alanlar ürün adı, model, seri numarası, konum, notlar, satın alma tarihi ve maliyeti içerir. Uygulama, verilerinizi nasıl görüntüleyeceğiniz, kayıtlarınızı arayacağınız ve veri alanlarınızı kayıtlarınızda nasıl sıralayacağınız konusunda kontrol sağlar. Verilerinizi farklı grafik görünümlerinde görüntüleyerek verilerinizi karşılaştırmayı ve karşılaştırmayı kolaylaştırır. Ayrıca PDF veya Office Açık XML .XLSX biçiminde dışa aktarılabilen özel raporlar da oluşturabilirsiniz. FileMaker Pro Advanced ayrıca yardım için başvurabileceğiniz bir eğitim merkezi, kaynak merkezi, forum, video eğitimleri ve demolar da sunar.

FileMaker Pro Advanced, verileri kaydetmek için özel bir biçim kullanır, ancak verilerinizi dışa aktarmanıza da izin verir .PDF , .XLSX , .DBF , .HTML , .CSV ve .XML dahil olmak üzere çeşitli dosyalara. Ayrıca veritabanlarını FileMaker Go uygulamasıyla web veya iOS aygıtları aracılığıyla ekip üyeleriyle de paylaşabilirsiniz.

FileMaker Pro Advanced, işinizi düzenlemek için mükemmel bir seçimdir. Veritabanınızı iş gereksinimlerinize en iyi uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır ve Microsoft Excel gibi diğer veri yönetimi uygulamalarıyla uyumludur. Bir işe yeni başlıyorsanız veya işletme yönetimi yazılımınızı değiştirmek istiyorsanız, FileMaker Pro Advanced'i deneyin.

Güncelleme: 14 Aralık 2018

▶ Birincil dosya uzantısı

.fmp12 – FileMaker Pro 12 Database

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları FileMaker Pro 17

Desteklenen dosya türleri
.FP FileMaker Pro Spreadsheet
.MPR FileMaker Dictionary File
.FMPSL FileMaker Pro 12 Snapshot Link
.FPT FileMaker Pro Database Memo File
.DBF Database File
.FP4 FileMaker Pro 4 Database
.FM FileMaker Database
.XLSX Microsoft Excel Open XML Spreadsheet
.FMP FileMaker Pro Database
.FLB FileMaker Pro Label File
.FPSL FileMaker Pro Snapshot Link
.FP5 FileMaker Pro 5 Database
.USR FileMaker Pro Database File
.FP3 FileMaker Pro 3 Database
.FM5 FileMaker 5 Database
.HTML Hypertext Markup Language File
.PDF Portable Document Format File
.NET FileMaker Networking Module
.CSV Comma Separated Values File
.XSL XML Style Sheet
.TAB Tab Separated Data File
.UPR FileMaker User Dictionary
.FP7 FileMaker Pro 7+ Database
.XLS Excel Spreadsheet
Ek ilişkili dosya formatları
.BLU FileMaker Pro Runtime Extension
.FMPLUGIN FileMaker Plug-in
.FTH FileMaker Theme File
.FMX FileMaker Plug-in
.XSLT XSL Transformation File