Ana sayfa : Blizzard : Blizzard World of Warcraft

Blizzard World of Warcraft

versiyon
Legion
platforms
lisans Commercial
kategori Gaming

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Milyonlarca aboneli MMORPG tarzı çevrimiçi oyun
  • Devam eden geliştirme ve yeni genişleme içeriğinin serbest bırakılması
  • Tamamen takılabilir ve özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü
  • PvP, PvE, RP ve RPPvP modları için destek
  • Geniş kullanıcı topluluğu desteği
  • 24/7 Blizzard desteği mevcut

Yaygın olarak “WoW” olarak kısaltılan World of Warcraft, popüler bir çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve dünya çapında yedi milyondan fazla aboneye sahiptir. WoW, Azeroth'un sanal dünyasında gerçekleşiyor. Oyuncular bir veya daha fazla avatar yaratır ve dünyadaki diğer oyuncularla etkileşime girerek görevleri tamamlar. WoW, hem Mac hem de Windows platformları için mevcuttur ve kullanıcıların düzenli bir aylık abonelik ücreti ödemesini gerektirir.

WoW, oyuncuya karşı ortam (PvE), oyuncuya karşı oyuncu (PvP) ve farklı oyun türleri sunar. rol oynama (RP). PvE oyununda, oyuncular tek tek görev arayabilir veya zindanları yenmek için işbirliği yaptıkları baskınlara katılabilir. PvP modu, arena savaşlarında diğer oyunculara karşı rekabetçi bir oyun sunar. Rol yapma modunda, oyuncular sanki sanal bir dünyadaymış gibi bir fantezi karakteri gibi davranır ve konuşur. WoW'da, oyuncular oyunda deneyim kazandıkça avatar oluşturma ve kişiselleştirme yeteneğine de sahipler. Her avatarın bir hizip (Alliance veya Horde), cinsiyet (erkek veya kadın), sınıf, ırk, iki ana meslek ve bir sınıf yetenek özelliği vardır. Görevleri tamamlayarak oyuncular, üst seviye oyun içeriği için karakterlerini donatan eşyaları ve eşyaları kazanabilirler.

Blizzard, WoW topluluğu için sürekli destek ve yeni içerik sağlar. Haziran 2017'den itibaren, Blizzard altı genişleme paketi piyasaya sürdü: Burning Crusade (BC), Lich King'in Gazabı (WOTLK), Cataclysm, Pandaria Mists (MOP), Draenor Savaş Lordu (WOD) ve Legion. Her genişleme paketi, oyuncuların yeni oyun içeriğini keşfetmesini ve karakterlerini maksimum yeni seviyeye yükseltmelerini sağlar. Blizzard ayrıca oyun dengeleme ve hata düzeltmeleri için düzenli yama güncellemeleri de sunar.

MMORPG'lerin tadını çıkarırsanız, muhtemelen World of Warcraft oynamışsınızdır. Dünyadaki en çok abone olunan MMORPG'dir ve farklı, özel bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Farklı WoW web siteleri oyun analizi ("teorisi") ve oyun deneyimini zenginleştiren özel UI modları sunar. Bu özellikler, diğerleri arasında, World of Warcraft'ı prömiyer MMORPG serilerinden biri yapar.

Güncelleme: 20 Haziran 2017

▶ Birincil dosya uzantısı

.mpq – Blizzard Mo'PaQ File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Blizzard World of Warcraft Legion

Desteklenen dosya türleri
.ADT World of Warcraft Map File
.MFIL Blizzard Software Update File
.TOC World of Warcraft Add-on Table of Contents File
.BLP Blizzard Texture File
.WDB Blizzard World of Warcraft Database File
.M2 World or Warcraft Model Object
.WMO World of Warcraft World Map Object
.TFIL Blizzard Software Update File
.WTF World of Warcraft Text File
.LUA Lua Source File
Ek ilişkili dosya formatları
.WOWPROJ AddOn Studio Project File