Ana sayfa : Adobe : Adobe Reader

Adobe Reader

versiyon
DC 2018
platforms
lisans Freeware

Yazılım İnceleme

Ana fonksiyonlar

  • Ücretsiz PDF belge okuyucusu
  • Kullanımı kolay okuma ve gezinme araçları
  • Belgeleri açıklama, dijital olarak imzala ve yazdır
  • Güvenlik ve içerik kısıtlama uygulaması

Adobe Acrobat Reader DC 2018'in ekran görüntüsü

Ana Özellikler

Adobe Acrobat Reader, kullanıcıların görüntülemesine, arama yapmasına ve imzalamasına olanak sağlayan ücretsiz bir programdır , açıklama ve PDF belgeleri yazdırın. Adobe Acrobat Reader'ın ticari sürümü olan Adobe Acrobat DC'den farklı olarak, program PDF oluşturmak veya düzenlemek için kullanılamaz. Acrobat Reader daha önce Adobe Reader olarak biliniyordu.

Acrobat Reader, öncelikle PDF dosyalarını görüntülemek için kullanılır ancak aynı zamanda PDF dosyalarıyla çalışmak için birkaç yararlı araçla birlikte gelir. Metin ekleyerek veya vurgulayarak, şekil çizerek ve yapışkan notlar veya damgalar ekleyerek belgeleri açıklama ekleyebilirsiniz. Ayrıca belgeleri yazarak veya çizerek imzalayabilir, belgelerdeki nesnelerin uzaklığını ve alanını ölçebilir ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenecek veya incelenecek belgeleri paylaşabilirsiniz. Acrobat Reader, yazılıma dahil olmayan araçları doğrudan programdaki Araçlar penceresinden kolayca eklemenizi de sağlar.

Acrobat Reader, PDF dosyalarındaki kısıtlamaları uygulamak için kullanılabilir. Kısıtlamalar, yazdırma, içerik kopyalama, sayfa çıkarma, yorum yapma, form alanlarını doldurma ve imzalama gibi izinlere izin verir veya vermez. Acrobat Reader kullanıcılarına yalnızca belge oluşturucu tarafından ayarlandıysa izin verilir. Program ayrıca bir belgeyi görüntülemeden önce şifre gerektiren PDF dosyaları için şifre koruması da sağlar.

Acrobat Reader, PDF belgelerini görüntülemek için çok kullanışlı bir uygulamadır. Yirmiden fazla platformda ve yirmi beş dilde mevcuttur ve bugüne kadar 500 milyondan fazla kopya dağıtılmıştır. Kişisel veya profesyonel kullanım için olsun, Adobe Acrobat Reader, PDF formatında yayınlanan her türlü belgeyi görüntülemek için mükemmel bir seçenektir.

Güncelleme: 13 Kasım 2018

▶ Birincil dosya uzantısı

.pdf – Portable Document Format File

▶ Kullanılan diğer dosya uzantıları Adobe Reader DC 2018

Desteklenen dosya türleri
.AI Adobe Illustrator File
.XDP XML Data Package
.RMF Adobe Rights Management Document
.ETD Adobe Reader EBX Transfer Data File
.XFDF Adobe Acrobat XFDF File
Ek ilişkili dosya formatları
.API Acrobat Plug-in
.EDN Adobe eBook Activation File
.XFD FormFlow 99 Form Data File
.PFX PKCS #12 Certificate File
.P7B PKCS #7 Certificate File
.JP1 Japanese (Romaji) Text File
.P7C PKCS #7 Certificate File
.CER Internet Security Certificate
.P12 Personal Information Exchange File
.WWF World Wide Fund Non-Printable Document