Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cdx Dosya

.cdx Dosya uzantısı

Dosya tipi1Compound Index File

geliştirici Microsoft
kategori Data Files
biçim N/A

Nedir CDX dosya?

Bir dizinde bulunan dosyaların veya diğer verilerin dizini; Bir kompakt dizin ( .IDX ) dosyasına benzer, ancak bileşik dizinin en alt düzeyindeki yaprak düğümleri dizindeki etiketlerden birini gösterir.

Daha fazla bilgi

Bileşik dizin, FoxPro tarafından kullanılan yerel veritabanı dizin biçimidir.

Açılan programlar CDX dosyalar
Windows
dBase
Microsoft Visual FoxPro

Dosya tipi2Alpha Five Table Index File

geliştirici Alpha Software
kategori Developer Files
biçim N/A

.CDX seçenek numarası 2

Web uygulaması geliştiricileri için bir IDE olan Alpha Five tarafından kullanılan endeks dosyası; tablo kayıtlarını bulmak için Alpha Five tarafından başvurulan tablo indeks verilerini içerir; Tablodaki dizin alanları tanımlandığında ve veri dosyanızdaki listeleri sipariş etmeyi hedeflediğinde yaratılır; dizin adlarını yalnızca boşluk bırakmadan en fazla on karakter uzunluğunda tutabilir; .DDX , .ALX ve .ASX Alpha Five dizin dosyalarına benzer.

Daha fazla bilgi

Verilerinizi yedeklerken, CDX dosyasının da kaydedildiğini doğrulayın. Aksi halde, .DBF ve .FPT dosya verileri yalnızca geri yüklendiğinde, CDX dosyası eski verilerden listeler tutacaktır ve Alpha Five geri yüklenen veriler için zaman alabilecek yeni listeler oluşturmak zorunda kalacaktır.

NOT: 2013'te, Alfa Beşi Her Yerde Alfa oldu.

Ortak CDX dosya adları

[Tablonuzun adı] .cdx - Bir tablo oluşturulduğunda ve dizin alanı tanımlandığında, CDX dosyası tablonuzun aynı adıyla oluşturulur.

Açılan programlar CDX dosyalar

Dosya tipi3CorelDRAW Compressed File

geliştirici Corel
kategori Vector Image Files
biçim Binary

.CDX seçenek numarası 3

CorelDRAW Graphics Suite yazılım paketinde bulunan bir vektör grafik düzenleme programı olan CorelDRAW tarafından oluşturulan dosya; sıkıştırılmış bir .CDR çizim dosyası içerir; çizim için gereken depolama alanını azaltmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CDX dosyaları, e-postayla daha küçük dosyalar göndermek veya dış ortamlardaki çizimleri arşivlemek için kullanışlıdır.

Açılan programlar CDX dosyalar
Windows
CorelDRAW

Dosya tipi4ChemDraw Exchange File

geliştirici PerkinElmer
kategori Data Files
biçim Binary

.CDX seçenek numarası 4

Macintosh ve Windows platformları için bir molekül düzenleme programı olan ChemDraw tarafından oluşturulan kimyasal bilgi dosyası; moleküler verileri etiketli bir ikili biçimde saklar; Doğru kimyasal çizimleri saklamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CDX dosyaları atomlar, bonolar, fragmanlar, oklar ve metin gibi bilgileri depolar.

CDX formatı ChemDraw tarafından kullanılan yerel formattır. CDXML ( .CDXML dosyaları) adı verilen başka bir biçim, CDX verilerini XML biçiminde dışa aktarmak ve değiştirmek için kullanılır.

Açılan programlar CDX dosyalar

Dosya tipi5ConceptDraw PRO XML Document

geliştirici Computer Systems Odessa
kategori Vector Image Files
biçim XML

.CDX seçenek numarası 5

Teknik bir çizim programı olan ConceptDraw PRO tarafından oluşturulan XML diyagramı; bir .CDD dosyasının ikili sürümünü saklar; Çizim bilgisini XML değişim biçiminde aktarmak için kullanılır; bu, ikili sürümden daha kolay okunur.

Açılan programlar CDX dosyalar
Windows
CS Odessa ConceptDraw PRO
Macintosh
CS Odessa ConceptDraw PRO

CDX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cdx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

ConceptDraw PRO XML Document Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.