Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cdr Dosya

.cdr Dosya uzantısı

Dosya tipi1CorelDRAW Image File

geliştirici Corel
kategori Vector Image Files
biçim Binary

Nedir CDR dosya?

Bir CDR dosyası, bir vektör çizim ve sayfa düzeni programı olan CorelDRAW ile oluşturulan bir çizimdir (veya vektör görüntüsü). Metin, çizgiler, şekiller, görüntüler, renkler ve efektler içeren bir belge içerir. CDR dosyaları; mektup, broşür, magazin, zarf, kartpostal, web sayfası ve web afiş gibi çeşitli türlerde belgeler oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CorelDRAW X8'de açık CDR dosyası

CDR dosyası, CorelDRAW tarafından oluşturulan ana dosya türüdür. Belgenizi CDR formatında kaydettiğinizde, CorelDRAW belgelerin içeriğini saklamak için CDR dosyası oluşturur. CDR dosyasını Dosya → Kaydet'i seçerek kaydedebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bir CDR dosyasıyla karşılaşırsanız, büyük olasılıkla CorelDRAW tarafından oluşturulan bir çizimdir. CDR dosyaları Corel yazılımı tarafından kullanılan özel bir formatta kaydedildiğinden, birçok görüntü düzenleme programı bu formatı desteklemez. Ancak, CorelDRAW içindeki CDR dosyasını .PDF , .JPG , .PNG , .BMP ve .AI gibi diğer popüler biçimlere verebilirsiniz.

Bir CDR kaydedebilirsiniz. Belge düzenini yeniden kullanmak istiyorsanız, şablon olarak kaydedin. Bir şablon oluşturmak için, Dosya → Şablon Olarak Kaydet ... seçeneğini seçin. CorelDRAW, şablonu .CDT dosyası olarak kaydeder.

CorelDRAW, CorelDRAW Graphics Suite'de aşağıdaki uygulamalarla birlikte bulunur:

Açılan programlar CDR dosyalar
Windows
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
CorelDRAW
Microsoft Word
Corel WordPerfect
ideaMK CDR Viewer
Adobe FreeHand
Linux
Inkscape
sK1
Macintosh
Adobe Illustrator
Inkscape
Bluetail CDRViewer
Adobe FreeHand

Dosya tipi2Macintosh DVD/CD Master

geliştirici N/A
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.CDR seçenek numarası 2

Dahili Disk Utility programını kullanarak bir Macintosh bilgisayarda oluşturulan disk görüntüsü; tek bir disk imaj dosyasında bir CD'ye yazılabilecek birden fazla klasör ve dosya içerebilir; Windows bilgisayarda oluşturulan .ISO dosyasına benzer.

Daha fazla bilgi

Apple Disk Utility ile ".cdr" dosyası oluşturmak için önce "Dönüştür" seçeneğini seçin, ardından mevcut bir disk görüntü dosyasını açın. Ardından, Görüntü Formatı menüsünden "DVD / CD master" ı seçin ve "Kaydet" i tıklayın.

NOT: Bir Windows bilgisayarda ".cdr" dosyası açılmazsa, açmak mümkün olabilir. dosya uzantısını ".cdr" den ".iso" ye değiştirerek dosya.

Açılan programlar CDR dosyalar
Linux
Catacombae HFSExplorer
Macintosh
Apple Disk Utility
Apple DiskImageMounter

Dosya tipi3Raw Audio CD Data

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim Binary

.CDR seçenek numarası 3

CD ses parçası bir ses CD'sinden bilgisayarın sabit diskine çıkartılmış ya da “sökülmüş”; .AIF veya .WAV dosyasına benzer, ancak aynı başlık bilgisini içermez; çeşitli ses programları tarafından tanınır.

Açılan programlar CDR dosyalar
Windows
FMJ-Software Awave Studio
Lightning UK ImgBurn
HH Software Virtual CD
Macintosh
Roxio Toast

Dosya tipi4Crash Data Retrieval Data File

geliştirici Bosch
kategori Data Files
biçim N/A

.CDR seçenek numarası 4

Crash Data Retrieval (CDR) cihazı takılıyken otomobillerden gelen Olay Veri Kaydedici (EDR) bilgilerini içerir; Araçtaki sensörlerden üretilen olayları kaydeder.

Açılan programlar CDR dosyalar
Windows
Bosch Crash Data Retrieval System Software

CDR Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cdr uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Crash Data Retrieval Data File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.