Msstdfmt.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Msstdfmt.dll hataları, msstdfmt DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır.

Bazı durumlarda, msstdfmt.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Msstdfmt.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft'un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Msstdfmt.dll Hataları

Bilgisayarınızda msstdfmt.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Msstdfmt.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • Msstdfmt.dll Bulunamadı
 • Msstdfmt.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • [PATH] msstdfmt.dll bulunamıyor
 • Msstdfmt.dll dosyası eksik.
 • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: msstdfmt.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin.

Msstdfmt.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Msstdfmt.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Msstdfmt.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Msstdfmt.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Msstdfmt.dll'nin bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi onu orijinal, yasal kaynağından edinmenizdir.

Msstdfmt.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

 1. Msstdfmt.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. "Eksik" bir msstdfmt.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

  Msstdfmt.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, msstdfmt.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz.

  Bir dosya kurtarma programı ile msstdfmt.dll'nin silinmiş bir kopyasını kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı msstdfmt.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs veya diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz msstdfmt.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

 3. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Msstdfmt.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 4. Msstdfmt.dll dosyasını kullanan uygulamayı yeniden yükleyin. Msstdfmt.dll DLL hatası belirli bir programı kullandığınızda ortaya çıkarsa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır.

  Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, msstdfmt.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.

 5. Msstdfmt.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlanıyorsa, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı dosyayı geri yüklemelidir.

 6. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Msstdfmt.dll dosyası bu güncellemelerden birine eklenebilir.

 7. Msstdfmt.dll dosyasını çalışan bir bilgisayardan kopyalayın. Daha sonra DLL hatasını durdurmak için dosyayı uygun klasöre yapıştırabilirsiniz.

  Msstdfmt.dll dosyasının orijinal konumu Windows'un 32 bit sürümünde C: Windows system32 ve 64 bit sürümü için C: Windows SysWOW64 şeklindedir. Msstdfmt.dll dosyasını kopyalayıp Windows sürümünüze karşılık gelen klasöre yapıştırın.

  Hangi dosyanın kopyalanacağı ve hangi klasöre kopyalanacağı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Windows 64-bit veya 32-bit'iniz Olduğunu Nasıl Anlaşılır bölümüne bakın.

  DLL dosyası bilgisayarınızdaki doğru klasöre yapıştırıldıktan sonra, DLL dosyasını Windows Kayıt Defteri ile kaydettirmelisiniz. Bunu kullanarak yapabilirsiniz regsvr32 yönetici ayrıcalıklarına sahip bir Komut İstemi'nde komut; Windows sürümünüz için geçerli olan komutu kullanın:

  32 bit sürümler için:

  regsvr32 c: windows system32 msstdfmt.dll

  64 bit sürümler:

  regsvr32 c: windows syswow64 msstdfmt.dll

  Aşina olmadığınız bir web sitesinden asla bir DLL dosyası indirmeyin. Ancak, dosyayı çalışan bir bilgisayardaki orijinal konumundan kopyalamayı başarabilirseniz tamamen güvenlidir.

 8. Msstdfmt.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3B video oyunu oynarken "msstdfmt.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin.

  Msstdfmt.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir — bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorunu gidermektir.

 9. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra msstdfmt.dll hataları başlarsa, sürücüyü önceki bir sürüme geri alın.

 10. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktım, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında msstdfmt.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

  Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa zamanda belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 11. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız msstdfmt.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 12. Kayıt defterindeki msstdfmt.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz msstdfmt.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

  Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririm. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak buraya ekledim.

 13. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri msstdfmt.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır.

  Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak msstdfmt.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 14. Herhangi bir msstdfmt.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Yorum yapın