Ana sayfa : Dosya uzantıları : .app Dosya

.app Dosya uzantısı

Dosya tipi1macOS Application

geliştirici Apple
kategori Executable Files
biçim N/A

Nedir APP dosya?

Bir APP dosyası, Apple tarafından geliştirilen ve Macintosh bilgisayarlarda çalışmak üzere tasarlanmış bir işletim sistemi (OS) olan macOS altında çalışan bir uygulama paketidir. Uygulamayı oluşturan çeşitli dosyaları içeren İçindekiler, Kaynaklar ve Çerçeveler gibi birden fazla dizini depolar. APP dosyaları, Windows'taki .EXE dosyalarına benzeyen yürütülebilir dosyalardır ve çift tıklandığında çalıştırılır.

Daha fazla bilgi

APP dosyaları macOS paketleri olduğundan, bir uygulamayı sağ tıklayıp (veya kontrol tuşunu tıklatarak) paket içinde bulunan dosyaları görüntülemek için "Paket İçeriğini Göster" i seçebilirsiniz. Bunlar uygulama tarafından kullanılan kaynakları, çalıştırılabilir dosyaları, özellik listesini ( .PLIST ) dosyaları, çerçeveleri, eklentileri, simgeleri ve diğer dosyaları içerir.

Windows ve Linux sistemlerinde içeriği görüntülemek mümkün olabilir Bir macOS uygulamasının, sanki bir klasörmiş gibi WinRAR gibi bir dekompresyon programı da diğer işletim sistemlerinde bir macOS uygulamasından dosya çıkarabilir.

NOT: Uygulama paketindeki dosyalar düzenlenmemeli veya taşınmamalıdır, çünkü değişiklikler programın çalışmasını engelleyebilir doğru.

Açılan programlar APP dosyalar
Macintosh
Apple OS X

Dosya tipi2FoxPro Generated Application

geliştirici N/A
kategori Executable Files
biçim N/A

.APP seçenek numarası 2

İşlemleri otomatikleştirmek için FoxPro tarafından kullanılan uygulama (yani, yeni etiket boyutları oluşturma, veri değerlerini dönüştürme, kod analizi, vb.); FoxPro ile veya BUILD APP komutunu kullanarak kullanıcı tarafından bir proje ( .PJX ) dosyasından oluşturulabilir

Açılan programlar APP dosyalar

Dosya tipi3Symbian OS Application

geliştirici Nokia
kategori Executable Files
biçim Binary

.APP seçenek numarası 3

Cep telefonları ve akıllı telefonlar için bir işletim sistemi olan Symbian OS için yazılmış yazılım programı; .RSC kaynak dosyası ile birlikte bir Symbian uygulamasını; Symbian OS yazılım geliştirme seti (SDK) kullanılarak derlenebilir.

Daha fazla bilgi

Symbian OS, Nokia, Sony Ericsson, Samsung ve FOMA cep telefonları tarafından kullanılır.

Açılan programlar APP dosyalar
Windows
Nokia Carbide.c++
Nokia Symbian rcomp
Nokia WRT plug-ins
Runs on supported cell phones

APP Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .app uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Symbian OS Application Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.