Ana sayfa : Dosya uzantıları : .itl Dosya

.itl Dosya uzantısı

Dosya tipiiTunes Library File

geliştirici Apple
kategori Data Files
biçim N/A

.ITL seçenek numarası

iTunes tarafından iTunes müzik kitaplığındaki dosyaları düzenlemek için kullanılan veritabanı; kütüphanedeki şarkıların bir listesini, kullanıcı tarafından oluşturulan çalma listelerini, şarkı derecelendirmelerini ve yorumları içerir.

Daha fazla bilgi

Windows'da iTunes arşiv dosyası aşağıdaki konuma kaydedilir: \ Belgeler ve Ayarlar \ kullanıcı adı \ Belgelerim \ Müziğim \ iTunes \ iTunes Library.itl

Mac’te, iTunes arşiv dosyası şu klasörlere kaydedilir: / Kullanıcılar / kullanıcı adı / Müzik / iTunes / iTunes Kütüphanesi

iTunes kitaplık dosyasının Mac sürümünün ".itl" dosya uzantısını içermediğine dikkat edin. Ancak, iTunes'un hem Mac hem de Windows sürümleri aynı dizinde "iTunes Music Library.xml" adı verilen ilgili bir dosyayı kaydeder. Bu dosya müziği ve çalma listelerini diğer uygulamalara (Mac'teki iPhoto ve iMovie gibi) erişilebilir kılar.

iTunes kitaplığı dosyası silinirse, iTunes Müzik klasöründeki şarkıları arayarak yeniden oluşturabilir. Ancak, tüm çalma listeleri, şarkı derecelendirmeleri ve yorumlar kaybedilecek.

Açılan programlar ITL dosyalar
Windows
Apple iTunes
Macintosh
Apple iTunes

ITL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .itl uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

iTunes Library File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.