Ieframe.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

İeframe.dll DLL dosyası, Internet Explorer ile ilişkilidir. Çoğu durumda, Internet Explorer'ın yüklenmesi ieframe.dll hatalarının görünmesine neden olur.

Diğer nedenler arasında virüsler, belirli Windows Güncellemeleri, yanlış güvenlik duvarı ayarları, eski güvenlik yazılımı uygulamaları ve daha fazlası bulunur.

Ieframe.dll hataları oldukça çeşitlidir ve gerçekten sorunun nedenine bağlıdır. Daha sık karşılaşılan ieframe.dll ile ilgili hatalardan birkaçı burada gösterilmektedir:

Res: //ieframe.dll/dnserror.htm#
Dosya Bulunamadı C: WINDOWS SYSTEM32 IEFRAME.DLL
İeframe.dll dosyası bulunamıyor

İeframe.dll "bulunamadı" veya "eksik" türdeki hataların çoğu, Internet Explorer kullanılırken veya Visual Basic kullanılırken ortaya çıkar.

"Res: //ieframe.dll/dnserror.htm" ve ilgili mesajlar çok daha yaygındır ve Internet Explorer tarayıcı penceresinin kendisinde görünür.

İeframe.dll hata mesajı, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP dahil olmak üzere tarayıcının herhangi bir sürümünü destekleyen Microsoft işletim sistemlerinde Internet Explorer için geçerlidir.

Ieframe.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Hiçbir koşulda ieframe.dll DLL dosyasını herhangi bir DLL indirme sitesinden tek tek indirmeyin. Bu sitelerden DLL'leri indirmenin asla iyi bir fikir olmamasının birçok nedeni vardır.

İeframe.dll dosyasını bu DLL indirme sitelerinden birinden zaten indirdiyseniz, yerleştirdiğiniz yerden kaldırın ve aşağıdaki adımlarla devam edin.

 1. Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. İeframe.dll hatası bir şans eseri olabilir ve basit bir yeniden başlatma işlemi tamamen ortadan kaldırabilir.


 2. Internet Explorer'ın en son sürümüne güncelleyin. İeframe.dll eksik olsa veya bununla ilgili bir tarayıcı hata mesajı alıyorsanız, Internet Explorer'ın en son sürümüne yeniden yükleme veya güncelleme, ieframe.dll ile ilgili birçok kullanıcının sorununu çözmüştür.

 3. Visual Basic mi kullanıyorsunuz? Öyleyse, var olan ieframe.dll'deki Microsoft Internet Denetimleri başvurusunu shdocvw.ocx olarak değiştirin. Projenizi kaydedin ve ardından yeniden açın.

 4. Yönlendiricinizi, anahtarınızı, kablo / DSL modeminizi ve internet veya ağınızdaki diğer bilgisayarlarla iletişim kurmak için kullanılan diğer her şeyi yeniden başlatın. Bu donanım parçalarından birinde, basit bir yeniden başlatmanın çözebileceği bir sorun olabilir.

 5. Tüm bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın. Bazen, bilgisayarınıza belirli virüs türleri bulaştığında ieframe.dll hatası görünecektir. Virüs bulaşmalarına karşı eksiksiz bir sistem taraması yapmak için virüsten koruma yazılımınızı kullanın.

 6. Yüklü başka bir güvenlik duvarınız varsa Windows Güvenlik Duvarı'nı devre dışı bırakın. Aynı anda iki güvenlik duvarı uygulamasını çalıştırmak sorunlara neden olabilir.

  Windows güvenlik duvarının devre dışı bırakıldığından emin olsanız bile, tekrar kontrol edin. Başka bir güvenlik yazılımı programında etkinleştirilmiş bir güvenlik duvarınız olsa bile bazı Microsoft güvenlik güncellemelerinin güvenlik duvarını otomatik olarak yeniden etkinleştirdiği bilinmektedir.

 7. Bilgisayarınızdaki tüm Microsoft olmayan güvenlik duvarını ve diğer güvenlik yazılımlarını güncelleyin. Microsoft'tan bazı güvenlik güncellemelerinin, bu satıcıların çözmekten sorumlu olduğu diğer satıcıların güvenlik yazılımlarında sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Güncellemeler veya hizmet paketleri için web sitelerini kontrol edin ve mevcut olanları yükleyin.

  Zaten güvenlik yazılımınızın tam olarak güncellenmiş bir sürümünü çalıştırıyorsanız, bunun yerine yazılımı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Temiz bir yükleme, bu nagging ieframe.dll hata mesajını durdurabilir.


 8. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Microsoft'un önceki bazı güncellemelerinin aslında bazı ieframe.dll hatalarına neden olabileceği doğrudur, ancak daha yeni güncelleştirmelerin, özellikle Windows Update yazılımının kendisinde yapılanların yüklenmesi sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

 9. Internet Explorer'da geçici İnternet dosyalarını temizleyin. Bazı ieframe.dll sorunları, mevcut geçici internet dosyalarına erişme sorunlarıyla ilgili olabilir.

 10. Internet Explorer'ın web sayfalarının yeni sürümlerini kontrol etme sıklığını artırın. Varsayılan ayar çok seyrekse ve belirli sayfalarda sorunlar varsa, ieframe.dll ve ilgili hataları görebilirsiniz. Açık inetcpl.cpl'yi Çalıştır iletişim kutusundan (WIN + R) ve tıklayın / dokunun Ayarlar Tarama geçmişi bölümündeki düğmesi genel sekmesi. Toplamak Web sayfasını her ziyaret ettiğimde ne seçeceğinizden emin değilseniz.

 11. Internet Explorer eklentilerini tek tek devre dışı bırakın. Yüklü eklentilerinizden biri ieframe.dll sorununa neden olabilir. Bunları seçerek devre dışı bırakmak size hangisinin sorunlara neden olduğunu gösterir.

 12. Internet Explorer güvenlik seçeneklerini varsayılan düzeylerine geri ayarlayın. Bazı programlar, hatta Microsoft'un bazı güncellemeleri, bazen Internet Explorer güvenlik ayarlarınızda otomatik değişiklikler yapar.

  Yanlış veya aşırı korumalı güvenlik ayarları bazen ieframe.dll sorunlarına neden olabilir. Bu ayarları varsayılan düzeylerine döndürmek sorununuzu çözebilir.

 13. IE Geçici İnternet Dosyaları Klasörünü Varsayılan Konumuna Taşıyın. Internet Explorer'daki Temporary Internet Files klasörü orijinal konumundan taşınmış ve ayrıca hem Korumalı Mod hem de Kimlik Avı Filtresi etkinleştirilmişse, ieframe.dll hatası ortaya çıkar.

 14. Internet Explorer'da Kimlik Avı Filtresini devre dışı bırakın. Yüklü başka bir kimlik avı filtreniz yoksa, bu harika bir uzun vadeli çözüm değildir, ancak IE'nin kimlik avı filtresini devre dışı bırakmanın bazı durumlarda ieframe.dll sorunlarını düzelttiği bilinmektedir.

 15. Internet Explorer'da Korumalı Modu devre dışı bırakın. Internet Explorer'daki Korumalı Mod özelliği, bazı çok özel durumlarda, bir ieframe.dll hata iletisi oluşturmaya dahil olabilir.

Yorum yapın