Microsoft.directx.directplay.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Microsoft.directx.directplay.dll hatalarının bilgisayarınızda gösterilmesinin birkaç yolu vardır. Microsoft.directx.directplay.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yollardan birkaçı:

 • "Microsoft.directx.directplay.dll bulunamadı. Yeniden yükleme bunu düzeltmeye yardımcı olabilir."
 • "Microsoft.directx.directplay.dll dosyası eksik"
 • "Microsoft.directx.directplay.DLL Bulunamadı"
 • "Microsoft.directx.directplay.dll dosyası bulunamadı"

Microsoft.directx.directplay.dll hataları, bir oyun veya başka bir yazılım programı başlatıldığında ortaya çıkar.

Microsoft.directx.directplay.dll Hatalarının Nedeni

Microsoft.directx.directplay.dll sorunları, şu ya da bu şekilde Microsoft DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır.

Microsoft.directx.directplay.dll dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. DirectX çoğu Windows tabanlı oyun ve gelişmiş grafik programı tarafından kullanıldığından, microsoft.directx.directplay.dll hataları genellikle yalnızca bu programlar kullanılırken görünür.

Bunu Kendiniz Düzeltmek İstemiyor musunuz?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgileniyorsanız, sonraki bölümdeki sorun giderme adımlarına devam edin.

Aksi takdirde Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? Konusuna bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.

Microsoft.directx.directplay.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Microsoft.directx.directplay.dll DLL dosyasını herhangi bir "DLL indirme sitesinden" tek tek indirmeyin. Bu sitelerden DLL'leri indirmenin hiçbir zaman iyi bir fikir olmamasının birçok mükemmel nedeni vardır.

Microsoft.directx.directplay.dll dosyasını bu DLL indirme sitelerinden birinden zaten indirdiyseniz, koyduğunuz yerden kaldırın ve bu adımlara devam edin.

 • Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Microsoft.directx.directplay.dll hatası bir şans eseri olabilir ve basit bir yeniden başlatma sorunu tamamen ortadan kaldırabilir.
 • Microsoft DirectX'in en son sürümünü yükleyin. DirectX'in en son sürümüne yükseltmek microsoft.directx.directplay.dll bulunamadı hatasını düzeltir.

Microsoft genellikle sürüm numarasını veya harfi güncellemeden DirectX güncellemelerini yayınlar, bu nedenle sürümünüz teknik olarak aynı olsa bile en son sürümü yüklediğinizden emin olun.

Aynı DirectX yükleme programı, Windows 7, 8, Vista, XP ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Windows sürümleriyle çalışır. Eksik DirectX 11, DirectX 10 veya DirectX 9 dosyalarını değiştirecektir.

 • Microsoft'un en son DirectX sürümünün microsoft.directx.directplay.dll hatasını düzeltmediğini varsayarsak, oyun veya uygulama DVD'si veya CD'sinde bir DirectX yükleme programı arayın. Bazen yazılım geliştiricileri, oyun veya programları DirectX kullanıyorsa, yükleme diskine DirectX'in bir kopyasını ekler.
  • Bazen, sık olmamakla birlikte, diskte bulunan DirectX sürümü, Microsoft'un sunduğu en son sürümden program için daha uygundur.
 • Oyunu veya yazılım programını kaldırın ve ardından yeniden yükleyin. Microsoft.directx.directplay.dll ile çalışan programdaki dosyalara bir şey olmuş olabilir ve yeniden yükleme işlemi hile yapabilir.
 • Microsoft.directx.directplay.dll dosyasını en son DirectX yazılım paketinden geri yükleyin. Microsoft.directx.directplay.dll hatasını çözmek için yukarıdaki sorun giderme adımları işe yaramadıysa, microsoft.directx.directplay.dll dosyasını DirectX indirilebilir paketinden tek tek çıkarmayı deneyin.
 • Ekran kartınız için sürücüleri güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da, bazı durumlarda bilgisayarınızdaki ekran kartının sürücülerini güncellemek bu DirectX sorununu düzeltebilir.

Microsoft.directx.directplay.dll hata mesajı, en yaygın olarak video oyunları olan Microsoft DirectX kullanan herhangi bir program için geçerli olabilir.

Microsoft'un Windows 98'den sonraki işletim sistemlerinden herhangi biri microsoft.directx.directplay.dll ve diğer DirectX sorunlarından etkilenebilir. Buna Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahildir.