BT temel eğitim programı

Kodlama temel eğitim kampları olarak da bilinen bilgi teknolojisi (BT) eğitim kampları, bilgi teknolojisi alanlarında yoğun, kısa süreli eğitim programlarıdır. Bu önyükleme kampları, çok çeşitli bilgisayar programlama dilleri, felsefeleri ve HTML, JavaScript, Python, PHP ve Ruby gibi beceri kümeleri hakkında talimatlar sunar. Geleneksel eğitimden daha ucuz ve daha hızlıdırlar ve genellikle mezunlar için kariyer desteği içerirler.

BT temel eğitim programları nasıl çalışır?

Bir ticaret okuluna benzer şekilde, bir BT eğitim kampı genellikle özel, kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından yürütülür ve şahsen veya çevrimiçi olarak sunulur. Kamplar ortalama 12 hafta sürmektedir, ancak konuya ve talimat veren şirkete bağlı olarak uzunluğu altı ila 40 hafta arasında değişebilir. Çoğu BT eğitim kampı, öğrencilerin kendi yazılım programlarını, web uygulamalarını ve diğer dijital araçlarını geliştirdikleri uygulamalı projelerle yoğun, hızlandırılmış öğrenim müfredatı sağlar.

Kurs Raporuna göre, bir eğitim kampı için ortalama öğrenim 13,728 $ 'dır. Maliyet, yere ve öğrenme yöntemine göre, yüz yüze veya çevrimiçi olarak değişir. Çoğu eğitim kampı ödeme planları, liyakate veya ihtiyaca göre burslar ve bir mezun işe alınana kadar ertelenmiş öğrenim ücreti sunar.

Ayrıca şunu da okuyun: BT ve Kodlama Eğitim Kampları hakkında gerçekler

BT önyükleme kampı akreditasyonu

Çoğu BT eğitim kampı, kolejler ve üniversiteler gibi akredite edilmez. Temel eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilere derece veremezler. Daha büyük, daha tanınabilir BT eğitim kamplarının çoğu, bir BT temel eğitim kampı olarak akredite olmak için eyalet kurumlarıyla birlikte çalışıyor. Kendi BT önyükleme kamplarını sunan veya BT önyükleme kampı şirketleriyle ortak olan kolejler ve üniversiteler, işverenler tarafından sık sık saygı gören temel eğitim programları sağlamak için itibarlarına ve akreditasyonlarına güvenebilirler.

Bugün saygın BT eğitim kampları sunan bazı tanınmış okullar arasında Northeastern University, Coding Bootcamp at UT Austin, Georgia Tech Coding Bootcamp, the Coding Bootcamp at UNC Chapel Hill, Northwestern Coding Bootcamp, University of Minnesota, Seattle University Coding Bootcamp, DeVry Bootcamp bulunmaktadır. , California Coding Bootcamps (UCLA, UC Irvine, UC Berkeley ve UC San Diego'da) ve Rutgers Coding Bootcamp.

Popüler BT eğitim kampları

  • IronHack: Müfredat, web tasarımı ve UI / UX tasarımına odaklanmıştır. Konumlar arasında Avrupa, Güney Amerika ve ABD bulunmaktadır. Tüm kurslar şahsen verilmektedir.
  • AppAcademy: 12 haftayı kapsayan tam zamanlı, tam yığın geliştirici eğitim programı. Önceden kodlama deneyimi gerekli değildir.
  • Genel Kurul: Kodlama, web tasarımı, UI tasarımı, dijital pazarlama ve ön uç geliştirme için çok sayıda kurs sunulmaktadır. ABD genelinde birden çok konum mevcuttur.
  • Blok: Tam yığın geliştirme, ön uç web geliştirme, iOS ve Android geliştirme ve UX tasarımında 12, 18 ve 36 haftalık kurslar sunar.
  • Düşünceli: Kurslar, bire bir mentor eşleştirme ve mezun olduktan sonra garantili bir işe yerleştirme ile kariyer odaklıdır. Kurslar web geliştirme, tasarım ve veri biliminde sunulmaktadır.

BT temel eğitim programı alternatifleri

BT eğitim kampları genellikle hem zaman hem de para açısından ciddi bir taahhüt gerektirir ve herkese göre değildir. Kodlamaya yeni başlayanlar için, ücretsiz bir çevrimiçi kurs genellikle daha mantıklıdır ve bir BT temel eğitim programına ekonomik bir alternatif olabilir veya önemli bir yatırım yapmadan uygulamalı kodlama bilgisi edinmenin harika bir yolu olabilir.

Codeacademy, Code School, Coursera'dan ücretsiz çevrimiçi kodlama kursları ve Harvard (edX) ve MIT (OpenCourseware) aracılığıyla çevrimiçi Bilgisayar Bilimi ve Programlama kursları, kodlamaya yeni başlıyorsanız veya bir BT önyükleme kampı düşünüyorsanız başlamak için harika yerlerdir gelecekte.