Siber güvenlik temel eğitim kampları nelerdir?

Güvenlik başlangıç ​​kampları olarak da bilinen siber güvenlik önyükleme kampları, öğrencilerin kurumsal BT güvenlik olaylarını ve veri ihlallerini önlemelerine ve çözmelerine yardımcı olacak bilgi teknolojisi güvenliğinde temel beceriler kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yapılandırılmış ve yoğun programlardır.

Siber suçlar son yıllarda patladı ve hasarların 6 yılına kadar 2021 trilyon ABD Dolarına veya daha fazlasına ulaşması bekleniyor. Siber saldırılardaki çarpıcı artış, nitelikli profesyonellere bilgi ve deneyim sağlamaya yardımcı olacak siber güvenlik önyükleme kamplarına ve güvenlik sertifikası programlarına ihtiyaç duyulmasına neden oldu. şirketlerin ağlarını ve verilerini bilgisayar korsanlığı girişimlerinden ve veri ihlallerinden korumalarına yardımcı olmak.

Siber Güvenlik Profesyonelleri için Bol Ücretli Fırsatlar

Bu kadar yüksek talep gören bilgi teknolojisi güvenlik becerileri ile siber güvenlik, ülkedeki en hızlı büyüyen endüstrilerden biridir. Sonuç olarak, siber güvenlik uzmanları tipik olarak güçlü bir maaş alıyor ve yılda ortalama altı rakamın biraz altında kazanıyor.

Siber güvenlik önyükleme kampçıları, sık sık Ağ Güvenliği Mühendisi, BT Güvenlik Analisti, Siber Güvenlik Analisti, Siber Güvenlik Danışmanı, Veri Güvenliği Analisti, Kriptograf ve Güvenlik Satış Mühendisi gibi iş unvanlarını takip eder.

Bilgi teknolojisi ve siber güvenlik deneyiminde güçlü bir temel, maaş aralıklarının yılda 200,000 ABD dolarına ulaşabildiği Bilgi Sistemleri Güvenlik Yöneticisi veya Baş Güvenlik Görevlisi / Baş Bilgi Güvenliği Görevlisi gibi üst düzey bir güvenlik rolüyle sonuçlanan bir kariyer yoluna da yol açabilir. yada daha fazla.

Bazı işverenler, siber güvenlik çalışanlarının CompTIA Security + veya Certified Information Systems Security Professional (CISSP) sertifikaları gibi bir güvenlik sertifikasına sahip olmasını şart koşarken, son yıllarda şirketler nitelikli çalışanlarda bir eksiklik buldu ve sonuç olarak siber güvenliğe giderek daha fazla olumlu yaklaştı. önyükleme kampları ve diğer bilgi teknolojisi güvenliği eğitimi ve deneyimi.

Popüler Siber Güvenlik Eğitim Kampları ve Bunların Ön Koşulları

Günümüzün en popüler siber güvenlik önyükleme kampı hizmetlerinden bazıları Evolve Security Academy, SecureSet Academy, DevLeague, Cyber ​​Retraining Academy, Open Cloud Academy ve Software Guild'dir. Bu hizmetler tipik olarak 10 haftadan 30 haftaya veya daha uzun bir süreye kadar değişen kurslar sağlar ve temel eğitim kamplarının maliyeti 1000 $ ile 20,000 $ arasındadır.

Güvenlik önyükleme kampı katılımcılarının, en az bir veya iki yıllık BT deneyimi, ağ oluşturma konusunda genel bir anlayış ve HTML, Ruby on Rails, JavaScript gibi bir veya daha fazla komut dosyası dili bilgisi ve kullanımı ile bilgi teknolojisi konusunda bir geçmişe sahip olması beklenir. Perl, PHP veya Python.

Hem çevrimiçi hem de şirket içi siber güvenlik önyükleme kampları mevcuttur ve çoğunun hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı seçenekleri vardır. Risk değerlendirmesi, güvenlik açığı tespiti ve tehdit azaltma, etik hackleme, tam yığın geliştirme, sistem yönetimi, bilgisayar ve uygulama programlama ve gelişmiş programlama ve kodlama dahil olmak üzere çeşitli konular ve kurslar sağlanır.